Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Kopenhag Uçak Bileti
İstanbul Kopenhag Uçak Bileti
İstanbul Kopenhag Uçak Bileti

İstanbul Kopenhag Uçak Bileti

İstanbul Kopenhag uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Kopenhag uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Danimarka’nın başkenti olan Kopenghang’a ve şehir merkezine ulaşım için tercih edeceğiniz birçok ulaşım aracı bulunuyor.

Kopenghan Hakkında

Kopenghan Danimarka’nın başkentidir. Şehirde bulunan limanında etkisi ile İskandinav şehirlerinden en hareketli ve canlı yerlerinden birisi oluyor. Bu yerlerden en hareketli bölge ise Nyhavn bölgesidir. Şehri gezmek istediğiniz taktirde limanı çevrelemiş olan teknelere binerek hem tekne turu yapıyor hem de şehri gezme imkanı buluyorsunuz. Şehrin kafeleri ve restoranlarının bulunduğu en işlek yeri Nyhavn bölgesi olmakta. Şehrin nüfusu ise 1 milyon 213 binlik bir nüfuslar Danimarka’nın en büyük kenti konumundadır. Turistlerinde yoğun ilgi gösterdiği bu şehirde gezilebilecek bir çok yer bulunuyor. Turist çeken yerler içerisinde Danimarka Ulusal Müzesi, Nyhavn bölgesi, Citadel (eski şehir), Rosenborg Kalesi, Tivoli Bahçeleri gibi yerler bulunuyor. Şehirde yazları ılık geçse de kışları soğuk geçer. Bölgeyi tatil için tercih edecekseniz ziyaret etmek için en uygun zaman yaz aylarıdır. İstanbul’dan ise Kopenghang’a direk uçuş bulunmakta. Şehir içerisinde en pahalı ulaşım aracı taksi oluyor. En ekonomik ulaşım araçları da tren ve otobüs olmakta.

Havalimanından Kopenghang Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi

Taksi şehir merkezine ulaşım sağlayacak en hızlı araçlardan birisi olmakta. Yalnız taksi ücreti pahalı olmakta. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için Terminal 3’den taksileri bulabilirsiniz.

Tren

Havalimanında Terminal 3 kısmında bulunan tren istasyonu ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. En ekonomik ulaşım aracı olan trene havalimanı otobüsleri ile ulaşıp şehir merkezine ulaşabilirisiniz.

Otobüs

Ekonomik ve konforlu yolculuk için havalimanından şehir merkezine ulaşımı otobüsler ile sağlayabilirsiniz. Havalimanı içerisinde bulunan shuttle otobüsleri ile de kullanarak otobüs duraklarına ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralayarak şehir merkezine ve farklı gezilecek yerlere ulaşım sağlayabiliriniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir