Anasayfa / Almanya Uçak Bileti / Nürnberg Uçak Bileti
Nürnberg Uçak Bileti
Nürnberg Uçak Bileti

Nürnberg Uçak Bileti

Nürnberg uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Nürnberg uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Almanya’nın Bavyera eyaletine bağlı olan Nurnberg, eyaletin en büyük ikinci şehridir. Endüstrinin başkenti olan Nurnberg, çok sayıda Türk’e de ev sahipliği yapar. Nüfusun yüzde 4,5’ini Türkler oluşturmaktadır. 2. Dünya Savaşı öncesinde Nurnberg’de Nazi mitingleri yapılmaktaydı. Şimdilerde bu mekanlar müze olarak kullanılmakta. Siemens, MAN gibi ünlü Alman markalarına da bakarak, kentte sanayinin gelişmiş olduğunu tahmin etmek zor değil. Kenti ön plana çıkaran bir diğer yanı da hayvanat bahçeleridir. Sahip olduğu tarihsel yapılarıyla, ziyaretçilerine Orta Çağ havası sunmaktadır. Şehirde çok fazla festival düzenlenir. Karasal iklimin hakim olduğu şehirde, kışları oldukça soğuk geçer, yazları da yağışlıdır.

Havalimanında Nürnberg Şehir Merkezine Ulaşım

Sanayi ve endüstrinin başkenti olan Nurnberg, Almanya’nın en önemli havalimanlarından birine de sahip. Albrecht Dürer Nürnberg Havalimanı, şehir merkezine 6 km uzaklıkta. Şehir merkezine gidebilmeniz için, otobüs, raylı sistem vb seçenekler havalimanında ziyaretçilere sunuluyor.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine giden 3 otobüs seferinden ikisi gündüz, biri gece gerçekleşiyor. 32 ve 33 numaralı otobüslere binerseniz, Höfles ve Thon bölgelerine gidebilirsiniz. Thon’dan tramvay aracılığıyla şehir merkezine gidebilirsiniz. Geceleri ise N12’ye binebilirsiniz. N12 01.28 ile 04.28 arasında hizmet veriyor.

Araç Kiralama

Araç kiralama konforu tercih edenler için en ideal seçeneklerden biri. Dilerseniz havalimanından aracınızı kiralayarak gezinize kendi aracınızla devam edebilirsiniz

Raylı Sistem

U-Bahn olarak da bilinen raylı sistem, bir diğer tercihiniz olabilir. Raylı siste hatları, şehir merkezi, tarihi şehir merkezi ve Nurnberg Havalimanı arasında olur. U2 isimli hat üzerindeki trenlerle, yolculuğunuz 14 dakika sürer.

Taksi

Trafik olmadığı sürece, taksiyle şehir merkezine ulaşmanız ortalama 15 dakika sürüyor. Üstelik ücret olarak da taksiler bütçenizi zorlamıyor.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …