Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Floransa Uçak Bileti
İstanbul Floransa Uçak Bileti
İstanbul Floransa Uçak Bileti

İstanbul Floransa Uçak Bileti

İstanbul Floransa uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Floransa uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Gezilecek yerleri konusunda zenginliği ile dikkat çeken bu İtalyan şehri, sizlere harika deneyimler yaşatacak. Aynı zamanda bu şehir, İtalya’nın en ünlü ve turistik şehirlerinden biri konumundadır. Köklü bir tarihe sahip olan Floransa, tarih severler için adeta paha biçilmez olacaktır. Bununla birlikte, nefes kesici mimarileriyle ve en önemlisi görkemli sanatsal birikimiyle, seyahat edilecek harkulade mekanlardan. Bu güzel şehri daha da yakından tanımak ve en önemli denilebilecek yerlerine şahitlik yapmak istiyorsanız, gezinize 3 ya da 4 gün ayırmanız yeterli olacaktır.  Kendine özgü dansları ve lezzetli yemek kültürü ile inanılmaz bir şehir.

Floransa’ya nasıl gidilir?

Ülkemizden Florasa’ya direkt uçuş bulmak mümkün değildir. Ancak Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan veya Pegasus Havayolları ile Sabiha Gökçen’den, Bologna’ya aktarmasız uçup, oradan da Floransa’ya geçebilirsiniz. Yolculuk süresi yaklaşık 2 saat 40 dakika olacaktır.  Bologna Guglielmo Havalimanı’ndan 40 dakikalık bir tren yolculuğu ile, Floransa’daki Firenze Santa Maria Novella İstasyonu’na ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu şehre Avrupa’nın her yerinden uçakla ulaşım mümkünüdür.

Floransa’ya ne zaman gidilmelidir?

Floransa, Akdeniz iklimine yakın subtropikal iklime sahip bir yerdir. Dolayısıyla yazlar sıcak, kışlar ise oldukça soğuk geçer. Bununla birlikte yaz aylarında sıkça yağış görülmektedir. Bu şehrin sıcaklık ortalamaları yazın 24 dereceyken, kış aylarında 6.5 dereceye kadar düşmektedir. Gezginler bu şehre gelmek için daha çok yaz aylarını tercih etmektedir. Bu dönemlerde müze ve restoran önlerinde uzun kuyruklara şahit olacaksınız. Ancak kendinizle baş başa kalabileceğiniz sakin ve huzurlu bir tatil istiyorsanız, İlkbahar veya Sonbahar aylarını tercih etmelisiniz. Bu sayede tüm kışın yorgunluğunu üzerinizden atacak, ve rahat bir nefes alabileceksiniz. Bu mekan, tatil için tercih edebileceğiniz en harika yerlerden.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir