Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Düsseldorf Uçak Bileti
İstanbul Düsseldorf Uçak Bileti
İstanbul Düsseldorf Uçak Bileti

İstanbul Düsseldorf Uçak Bileti

İstanbul Düsseldorf uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Düsseldorf uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Almanya’nın en gözde şehirlerinden biri olan Düsseldorf; kültürü, sanat ve endüstri bakımından da bir o kadar popüler. Bunun yanı sıra Türk nüfusunun fazla olması nedeniyle asla yabancılık çekmeyeceğiniz bir mekan. Düsseldorf, Almanya’nın en büyük şehri olmasıyla birlikte, büyük şirketler ve genel merkezlere de ev sahipliği yapmakta. Yanı sıra, Avrupa’nın en önemli Uluslararası iş ve finans merkezleri arasında. Ren Nehri kıyısına kurulmuş bu muhteşem şehir, mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Barları, kafeleri ve alışveriş caddeleri ile de nam salmış olan bu mekanı, muhakkak ziyaret etmelisiniz.

Düsseldorf’a nasıl gidilir?

Türkiye’den Düsseldorf’a; İzmir, İstanbul ve Antalya gibi pek çok büyük Havayolu şirketinden direkt uçuş sağlamak mümkün. Özellikle yola İstanbul’dan çıktığınızda, yolculuk süresi yaklaşık olarak üç buçuk saat civarındadır. Almanya’nın en büyük 3. havalimanı olan Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım türü genelde tren yolu olarak tercih ediliyor. Bu hızlı ve konforlu trenler, sizlere geziniz sırasında büyük keyif yaşatacak.

Düsseldorf’a ne zaman gidilir?

Düsseldorf, yıl boyu yağış alan bir şehirdir.  Hava sıcaklıkları kış aylarında 0-10 dereceleri arasında değişirken, yaz aylarında 25 dereceye kadar çıkar. Bahar aylarında ise sıcaklık 20 derece civarındadır. Tatilinizi özellikle fuarlar, moda haftaları ve festivallere denk getirmek istiyorsanız, zaman planlamanızı  da ona göre yapmalısınız. Ancak bu şehre gidilebilecek en ideal dönem, yaz ya da bahar aylarıdır. Bunlarla birlikte, bu şehrin yaz aylarında bile yağış aldığını unutmamalı, ve valizinizi hazırlarken bu ihtimalleri değerlendirerek hareket etmelisiniz. Yanı sıra, tatilinizi kış ayında yapmak istiyorsanız, zamanını Şubat ayında gerçekleşen Karnaval’a denk getirmenizi tavsiye ederiz. Bu gezi, sizlere oldukça iyi gelecek.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir