Anasayfa / Avustralya Uçak Bileti / Brisbane Uçak Bileti
Brisbane Uçak Bileti
Brisbane Uçak Bileti

Brisbane Uçak Bileti

Brisbane uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Brisbane uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Avustralya’nın en kalabalık şehri olan Brisbane’ ye Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır. Aktarmalı olarak ulaşım sağlayabilmektesiniz. Brisbane, Queensland’ın başkenti olmaktadır. Şehrin tarihi 1824’e uzanmaktadır. Kent zamanla dünyada hızla yükseliş gösteren turizm kentlerinden birisi olmuştur. Kente İlkbahar ve yaz aylarında ziyaret etmeniz tavsiye edilir. Çünkü şehrin o aylar cıvıl cıvıl olması turistleri kendine çekmektedir. Queensland bölgesinde 3,5 milyondan fazla nüfusa sahip olmaktadır. Brisbane’nin merkezi iş bölgesi Brisbane Nehri’nin viraj noktasında bulunuyor. Moreton Körfezine ise 15 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşitli alışveriş yerlerine sahip olan bu kent, doyasıya alışveriş yapacağınız bir yer. Bazı alışveriş yerleri ise kapalı olması ile sizlere serin mekanlar sunar.

Sıcak mevsimlerde kentte ki otellerin dolduğunu söyleyebiliriz. Eylül ayında şehirde olan turist yoğunluğu ise düzenlenen festivallerden kaynaklanmaktadır. Sanat kutlamalarına ev sahipliği yapan kent eylül ayında dolup taşıyor. Farklı şehir ve ülkelerden gelen insanlar şehri oldukça seviyor. Nisan aylarında nehir turu yapmak ise en çok sevilen aktivitelerden biri. Brisbane gece hayatı ile de ünlü bir şehir olmaktadır. Gece hayatını sevenlerin , bu kentte hareketli zamanlar geçirebilirsiniz. Şehrin sessiz yerlerini keşfetmek istiyorsanız çantanızı yanınıza alıp, ıssız yerlerde balık tutmaya gidebilirsiniz. Brisbane size en güzel balıkları tutma imkanı sunar.

Brisbane’ye Ulaşım

Ülkemizden Brisbane’ye direk uçuş bulunmamaktadır. Ancak Dubai, Abu Dabi ve Roma üzerinden aktarmalı olarak Brisbane’ye ulaşabilirsiniz. Genç bir nüfusa sahip olan bu kent seyahat severlerin dikkatini çekiyor.

Brisbane Şehir İçi Ulaşım

Brisbane şehir içi ulaşım oldukça gelişmiştir. Özellikle  toplu taşıma ağının gelişmiş olması şehri insanlara sevdiren ilk özelliklerden birisidir. Şehirde geniş otobüs ağı bulunmaktadır. Bu ağ ile şehrin dört bir yanını dolaşabilirsiniz. Ayrıca otobüs ulaşımı şehirde en uygun fiyatlı olanıdır. City Loop ve Spring Hill Loop otobüsleri ise sabah 07: 00′ den 18:00 ‘ e kadar hizmet vermektedir. Brisbane nehrinden feribotlar ulaşımda sağlayabilirsiniz. Düzenli tren seferleri de bir diğer ulaşım araçları içerisinde bulunuyor. Bisiklet ile gerçekleştirilen ulaşım ise insanların en çok tercih etmeyi sevdiği seçeneklerdendir. Hem temiz hava almak hem de doğayı kirletmemek için bisiklet insanlar tarafından tercih edilmektedir. Şehirde takside diğer bir ulaşım aracıdır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir