Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / Tallinn Uçak Bileti
Tallinn Uçak Bileti
Tallinn Uçak Bileti

Tallinn Uçak Bileti

Tallinn uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Tallinn uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tallinn Estonya’nın başkentidir. Danimarkalıların şehri olarak nitelendirilen bu yer Batı demokrasisine ayak uydurmuş bir kenttir.

Tallinn geçmişten günümüze adından söz ettirmiştir. Baltık ülkesi olan Estonya’nın başkenti olarak da varlığını devam ettirmektedir. 1918 yılında şehir bağımsızlığını ilan etmiştir. Şehrin önceki ismi ise Raval’dir. Raval adının anlamı ” geyiğin ölümü” tabirini taşıyan rehfall’dan gelmektedir. Estonyalılar geçmişte Almanlar ile sıkı dostluk ilişkileri içerisinde oldukları için sürekli Almanlar bu şehre ziyarete gelirlerdi. Yerli halk Almaların geyik avı için bu şehre geldiklerini söylüyorlar. Kentin ismi Almanya’da halen Raval olarak bilinmektedir.

9. ve 10. yüzyılda Finlandiya Körfezi’nde ticaretin ilerlemesiyle birlikte Tallinn tacirlerin uğrak yerleri haline gelmiştir. Bu sayede şehirde ticaret ilerleme göstermiş ve kazanç artmıştır. Geçmiş dönemlerde komünizm ile yönetilmiş olsa da Estonya artık bağımsız bir devlet olmuştur.

Tallinn’e gittiğiniz vakit kendinizi Orta Çağ’da yaşıyor hissedeceksiniz. Tarihi şehirde yürüyerek gezmeniz ise size daha güzel bir haz yaşatacak . Özellikle Kalamaja mahallesi 19.yüzyılın gotik havasıyla sizleri saracak.

Tallinn’e Nasıl Gidilir ?

Türkiye’den  Estonya’ya havayolu ulaşımı ile gidebilirsiniz. İstanbul’dan Tallinn’e ulaşımınız ise 3 saat 20 dakika kadar sürecektir.

Tallinn Şehir İçi Ulaşım

Şehirde toplu taşıma araçlarının düzeninin iyi olması şehri rahatlıkla gezmenizi sağlıyor. Toplu taşıma araçları olarak otobüsler, tramvay ve troleybüsler bulunuyor. Araçlarına bineceğiniz vakit her şehirde olduğu gibi bilet almanız gerekecektir. Eğer bilet almadan otobüslere binmeye kalkarsanız 40 Euro ceza alıyorsunuz. 7 yaş altı olan tüm çocuklar ise ücretsiz seyahat ediyorlar. Taksi de bir diğer ulaşım aracıdır. Ancak taksi fiyatları  şirketlerine göre değişkenlik göstermektedir. Bisiklet kiralamak için en uygun şehirlerden birisi Tallinn’dir. Tarihi havanın güzelliğini keşfetmek için bisiklet kiralayıp gezmenizi tavsiye ederiz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir