Anasayfa / İngiltere Uçak Bileti / Bristol Uçak Bileti
Bristol uçak bileti
Bristol uçak bileti

Bristol Uçak Bileti

Bristol uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Bristol uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere’nin güneybatısında Büyük Britanya Krallığında yer alan şehir, gelişmiş kültürel zenginliğe sahiptir.

Bristol bulunduğu bölgenin en büyük şehridir. 1373 yılında şehir statüsüne sahip olmuştur. Şehir büyük nüfusa sahiptir. Nüfusun kalabalık oluşu toplumun kopuk olmasına engel değildir. O yüzden şehir, kaynaşmış bir nüfusa sahip olmuştur. Bunu başarmalarının sırrı ise sürekli düzenledikleri festival ve etkinliklerin olmasıdır. Bristol tek seviyeli yerel idare bölgesi konumundadır. Sanayi devriminden sonra ise İngiltere’nin en büyük şehirleri arasına girmiştir. Ülkenin en eski yerleşim yeridir. Bristol’un metropol nüfusu 1 milyonu aşkındır. Şehrin ekonomisi bankacılık, hayvancılık, turizm ve medyaya dayanıyor. Liman şehri olmasından kaynaklıda ticaret anlamında büyük önem taşıdığını gösteriyor. Şehirde tiyatro, konserler, festivaller ve görsel sanat etkinlikleri ilgi görüyor. Gece hayatının renkli olduğu şehirde birçok bar ve gece kulübü yer alıyor. Müzik alanında dünya genelinde sevilen ” Massive Attacak ” bu şehirde ünlü olmuştur.

Şehir İkinci Dünya Savaşında büyük hasarlar almıştır. Ancak toparlanmayı başarmıştır. Ilıman iklime sahip olan şehrin gezi için en uygun zamanları mayıs ve eylül aylarıdır.

Bristol’a Ulaşım Nasıl Sağlanıyor ?

Türkiye’den Bristol’a direk giden uçuş seferleri bulunmamaktadır. Ancak Londra üzerinden şehre aktarmalı olarak gidebilmeniz mümkündür.

Bristol Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanıyor ?

Şehir içi ulaşımın gelişmiş olduğu Bristol’da toplu taşıma araçlarından otobüsler kullanılmaktadır. Şehrin her yerine otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüslerin dışında diğer bir araç taksilerdir. Taksiler ile gitmek istediğiniz yere daha hızlı gidebilirsiniz. Bristol Havaalanından şehir merkezine A1 numaralı otobüsler ile gidebilirsiniz. Havalimanından ortalama olarak 35 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak taksiler ile şehir merkezine 25 dakikalık bir sürede ulaşıyorsunuz. Taksi ücreti 20 sterlindir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Londra Uçak Bileti

Londra Uçak Bileti

Londra uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Londra uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir