Anasayfa / Tayvan Uçak Bileti / Taipei Uçak Bileti
Taipei uçak bileti
Taipei uçak bileti

Taipei Uçak Bileti

Taipei uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Taipei uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Taipei şehri, Tayvan’ın başkenti ve en kalabalık şehirleri arasında dördüncü sırada yer alır. Aynı zamanda Tayvan adasının en önemli siyaset, ticaret ve kültür merkezi konumundadır. 18. yüzyılda Çinliler tarafından kurulmuş ve Japonlar tarafından ise modernleştirilmiştir. Dili ise Çincedir. Tayvan’ın kuzeyi anlamına şehir, 1890’lar bu yana sürekli olarak gelişim göstermektedir.  Tayvan’ın en kalabalık, canlı ve kozmopolit yapılarıyla dikkat çeken Taipei gökdelenleri ile de ün kazanmıştır. Sıcak havası ve renkli yaşantısıyla dikkatleri üzerine çeken şehir aslında dünyada çok az ülkeler tarafından bilinir ve Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı olarak görülür. Tayvan’ın ekonomisi için önemli bir konuma sahip olan Taipei, pek çok şirket merkezini bünyesinde barındırır. Aynı zamanda turizmle de ülkeye büyük gelir kaynağı sağlar.

Uzak Doğu kültürünü keşfetmek isteyenler için mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri olan Taipei, hareketli gece hayatıyla sizleri büyüleyebilir. Şehri ziyaret etmek isteyenler için en ideal mevsim kış ayı diyebiliriz. Çünkü bu mevsimde yaz ayına nazaran yağış ve tayfunlar daha az görülmektedir. Kültürel açıdan da zenginliğe sahip olan şehir ziyaretçileri için tarihi yapılarıyla da ilgiyi üzerine çeker.

Taipei’de ulaşım

Burada şehir merkezine ulaşım için shuttle (servis aracı) otobüsleri kullanılıyor. Şehirde kullanabileceğiniz ulaşım araçları ise metro, otobüsler, demiryolları ve taksidir. Sizler için en uygunu ise metro diyebiliriz çünkü zamandan daha fazla kazanım sağlayabilirsiniz. Şehre ülkemizden direk uçuş yoktur. Aktarmalar ile ortalama 17-18 saatti bulmaktadır.