Anasayfa / Çin Uçak Bileti / Şangay Uçak Bileti
Şangay uçak bileti
Şangay uçak bileti

Şangay Uçak Bileti

Şangay uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Şangay uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Çin’in en büyük ve en kalabalık, dünyanın ise en büyük 8. şehri Şangay, doğu sahilinde Yangtze Nehri deltasında yer almaktadır. Batı ve uzak doğu esintilerini aynı anda yaşanan şehir kozmopolit bir yapıya sahiptir. Eyalet sistemine sahip olan şehir on dokuz bölgeden oluşuyor ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin en önemli liman kenti konumundadır. Yaklaşık 25 milyon nüfusa sahip olan kent Çin’in hem modern yüzünü hem de geleneksel yüzünü yansıtmaktadır. Kalabalık nüfusuyla dikkat çeken şehir oldukça canlı bir hayata sahip olmakla birlikte zengin bir kenttir. Kalabalık bir şehir olmasına rağmen Şangay, sokaklarında rahatça dolaşabileceğiniz bir yerdir.

Şangay, Çin’in en geniş endüstriyel teknolojisine sahiptir. En büyük kargo limanı olan Şangay, depolama ve kömür, su ve petrol üretimi ile Çin’in diğer şehirlerine de katkı sağlamaktadır. 108’den fazla balık çeşidi bulunan Şangay sularında balık ticareti ekonomide önemli yer tutmaktadır.

Gökdelenler şehri olarak da bilinen Şangay’da 1000 civarında gökdelen bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Şangay da, tapınak, müze ve kolonyal dönemden kalma mahallelerinde şehrin tarihini yaşayabilirsiniz.

Şangay’da ulaşım

Türkiye’den Şangay’a uçuş süresi ortalama 10 saattir. Şehir içi ulaşım rahat olsa bile özellikle iş çıkışı saatlerinde trafik oldukça yoğundur. Gelişmiş ulaşım sistemine sahip olan şehirde; metro ve diğer araçlarda kullanılan, ‘Shanghai Jiaotong Card’ adı verilen kart ile ulaşım sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra taksi ve otobüs de şehirde sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca kentte ulaşım oldukça ucuzdur.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Hong Kong Uçak Bileti

Hong Kong Uçak Bileti

Hong Kong uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Hong Kong uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …