Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Şangay Uçak Bileti
İstanbul Şangay Uçak Bileti
İstanbul Şangay Uçak Bileti

İstanbul Şangay Uçak Bileti

İstanbul Şangay uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Şangay uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şangay, Çin halk Cumhuriyet’inin en önemli liman kenti konumundadır. Eyalet sistemine sahip olmasıyla birlikte toplam 9 bölgeden oluşmaktadır. Bununla yanında,  yerel halk tarafından Shen ismi ile tanınmaktadır. Çok kültürlü yapısının verdiği etkiyle, hem geleneksel, hem de modern yapıyı, çok iyi bağdaştırmış durumdadır. Köklü bir tarihe sahip olan Şangay, eskiden bir balıkçı köyüymüş. Altı bin yıl önce, liman kenti olmasıyla, günümüze kadar şimdiki halini almıştır. Bu yüzden, tarihi dokusu ve etnik yapıları ile dikkat çektiğinden, tarihe ve kültüre ilgisi olan gezginler için harika bir rota olacaktır. Bunların yanında ileri seviye modernliğinden de etkilenecek, ve orda bambaşka deneyimlere sahip olacaksınız. Bu devasa güzellikteki yere muhakkak tanıklık etmelisiniz.

Şangay’a nasıl gidilir?

Türkiye’den Şangay’a aktarmalı ve aktarmasız uçuşlar mevcuttur. Ancak sadece İstanbul’dan gidebilirsiniz. Aktarmalı havayolları genel olarak Asya üzerinden hareket etmektedir. Bununla birlikte, aktarmasız uçuş süresi, yaklaşık 10 saat civarında olacaktır. Şangay’da, Pudong Uluslararası Havalimanı ve Hongqio Havalimanı olmak üzere  iki havaalanı bulunmaktadır. Ancak Hongqio, iç hatlar arasında sefer düzenlemektedir. Havalimanı ile şehir merkezi ise yaklaşık 10 kilometre mesafededir. Yanı sıra, Çin Halk Cumhuriyeti’nde, şehirlerarası seyahat etmek isterseniz, demiryolu ulaşımını kullanmanız, sizlerin avantajına olacaktır.

Şangay’a ne zaman gidilir?

Şangay, subtropikal iklim tipine sahip bir yerleşkedir. Dolayısıyla da oldukça nemlidir. Bunun yanında, yaz ayları sıcak, kış ayları ise soğuk geçmektedir. Ancak, yılın en fazla yağış alan dönemi yaz aylarıdır. Bu aylarda, fırtınalara da sıkça rastlanmaktadır. Aynı zamanda en yoğun olan dönem de yaz aylarıdır. Bu zamanlarda, otel fiyatları da daha yüksektir. Bu yüzden rahat bir seyahat için yaz aylarını tavsiye etmeyiz. Bu şehrin ziyaret edilebileceği en ideal dönem, Ekim ve Kasım aylarıdır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Panama Uçak Bileti

Panama Uçak Bileti

Panama uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Panama uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir