Anasayfa / Tanzanya Uçak Bileti / Kilimanjaro Uçak Bileti
Kilimanjaro Uçak Bileti
Kilimanjaro Uçak Bileti

Kilimanjaro Uçak Bileti

Kilimanjaro uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Kilimanjaro uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kilimanjaro; Afrika’nın en yüksek dağına sahip olan bir yer. Aynı zamanda Dağcılık sporuyla uğraşan birçok kişinin de ilgi odağı.  Bununla birlikte, doğal güzellikleri ve yemyeşil ormanlarıyla da insanın içini açan bölgelere sahip. Bu bölgeye siz de gidebilmek istiyorsanız, aşağıdaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kilimanjaro’da Ulaşım

Afrika ülkelerinde safarinin merkezi olarak kabul edilen ülkelerden biri olan Tanzanya’ya en rahat ulaşım Tük Hava Yolları ile olacaktır. Aynı zamanda haftanın hemen hemen her günü tarifeli uçuşlar mevcuttur. Bu bölgeye uçuşların genelde akşam saatlerinde olduğu Türk Hava Yolları, sizi kısa sürede Afrika’ya ulaştırıyor. Gece yarısı gideceğiniz yere varıyorsunuz. Ancak o saatten sonra yapılması gereken sabahki uçuşlara geçmeden önce dinlenmek için oradaki bir otele yerleşmek. Ardından Kilimanjaro’ya uçuşlar hafif uçaklarla kısa süreli yapılıyor. Bu uçakların mevcut kapasitesi 8-10 kişilik oluyor. Hatta yolda birkaç kere konaklayıp geri kalkılabiliyor.

Tabi ki zorlu doğa yürüyüşlerini göze aldıysanız, ulaşım konusunda ufak aksaklıklar da size sıkıntı yaratmayacaktır. Macera ülkesi olan Afrika’da, elbette ki ulaşım alanında da macera yaşamak sizin için kaçınılmaz olacaktır. Her neyse, bu şekilde Kilimanjaro’ya 45 dakikalık bir sürede ulaşmış olursunuz.  Kilimanjaro’ya iç hatlardan biri olan Coastal Aviotion ile kolaylıkla varılabilir. Üstelik direk kampların olduğu bölgeye götürüyor. Bu şirketlerden bilet almak için yardım istendiği takdirde, yardımcı oldukları gibi, aynı zamanda da hava alanı transferleri organize ediliyor. Bu sayede taksi bulma zorunluluğu ortadan kalkıyor. Ayrıca uçuşlar esnasında valizlere de sahip çıkmak son derece önemli. Çünkü valizler dağınık halde konulduğu gibi aynı zamanda da etiket koyulmuyor. Son olarak belirtilmesi gereken önemli nokta, ineceğiniz yerde hava alanı olmaması.. Uçağın inişi tamamen doğa hayatının ortasında gerçekleşiyor. Sizi karşılayanlar ise filler, zebralar ve zürafalar..