Anasayfa / Yunanistan Uçak Bileti / Mikonos Uçak Bileti
Mikonos uçak bileti
Mikonos uçak bileti

Mikonos Uçak Bileti

Mikonos uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Mikonos uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Mikonos Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ege’de yolcu gemilerinin duraklarından birisi olan Mikonos, her yaz tatil için turist çeken bir yer halinde.

Mikonos Hakkında

Turkuaz mavisi denizi ve her yıl dolup taşan plajları ile turistlerin tatili için gelmeyi tercih ettiği yerlerden birisi Mikonos olmakta. Kiklad adalarının en ünlü yeri olarak biliniyor. Mikonos’da bembeyaz evler ve birçok tarihi kilise bulunuyor. Adada ulaşım araçları çok fazla değildir. Taksi ve otomobil kiralamak en çok tercih edilen seçenekler içerisindedir. Bu adada evler denize sıfır inşa edildiği için hafif bir Venedik’i andırır yanı vardır. Sahil kesimi en çok ilgi gören yerlerdendir. Adada Delos Adası tarihe meraklı olanlar için tam gezilecek  bir ada olmakta. Mikonos’un sembolü olan yel değirmenlerinin ise hemen hemen her yerde görebilirsiniz. Adayı ziyaret etme zamanının en uygun Eylül- Ekim ayları olduğunu belirtelim.

Havalimanından Mikonos Şehir Merkezine Ulaşım

Mykonos merkezine 4 kilometre uzaklıkta bulunan Havalimanından şehir merkezine kısa bir sürede gidebiliyorsunuz.

Taksi

30 adet taksi aracı bulunan bu havalimanında 4 kişilik taksiler ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine yaklaşık 4 dakika gibi kısa bir sürede gidebiliyorsunuz.

Otobüs

Otobüsler ile havalimanından şehir merkezine kolaylıkla gidebilirsiniz. Ancak kış ayarından 1 saate bir otobüsü olan havalimanından 15 dakika gibi bir süre içerisinde şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz.

Transfer Aracı

Transfer aracı ise şehir merkezinde kalacağınız otelin size sunduğu bir imkan oluyor. Bu imkanı sağlayan oteller ise Tharroe Of Mykonos Hotel De Luxe, Myconian Kohili Hotel ve Aeolos Hotel olmakta. Bu otellerin size sunduğu transfer aracı ile havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında bulunan bazı araç kiralama şubelerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirisiniz. Bu firmalar, Avis, Sixtie, Hertz gibi firmalardan araç kiralayabilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Amorgos uçak bileti

Amorgos Uçak Bileti

Amorgos uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Amorgos uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. …