Mikonos En Ucuz Uçak Bileti

Mikonos, Yunanistan

Mikonos uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Mikonos uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan’ın en muhteşemm adalarından olan Mikonos, mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Gittiğinizde yemek konusunda yabancılık çekmeyeceğiniz bu yerde, aynı zamanda da eğlencenin doruklarına ulaşacaksınız. Ayrıca Yunanistan’ın geçmişten gelen yaşantısının sürdüğü köyler mevcuttur. Buraları ziyaret ederek hem dinlenip hem de huzur bulma şansı yakalayabilirsiniz. Plajları oldukça kalabalık ve hareketlidir. Fakat siz sakinlik istiyorum diyorsanız huzur dolu sakin koylarını da tercih edebilirsiniz. Partileriyle ünlü olmasıyla birlikte birbirinden eşsiz manzaraya sahip olan Mikonos’a, nasıl gideceğiniz konusundaki bilgileri aktaracağız.

Mikonos'ta Ulaşım

Mikonos’a gitmenin yolu oldukça basit ve kolaydır. Yunanistan’a direk uçuş seferleri mevcuttur. Sabiha Gökçen Hava limanıyla Yunanistan’a geçtiğiniz zaman, geriye sadece kısa bir feribot yolculuğu kalmaktadır. Ancak bunun dışında birçok alternatif vardır. Mesafe olarak yakın olması sebebi de başlı başına bir avantajdır. Yunanistan’a düzenlenen pek çok feribot seferleri bulunmaktadır. Üstelik ücretleri de oldukça uygun. Feribotu tercih etmem diyorsanız adaya uçakla geçişiniz de mümkündür. Limana indiğinizde normal feribotla Mikonos’a geçmeniz yaklaşık 5 saati bulur. Ancak hızlı feribotla giderseniz bu süre 3 saate iner. Mikonos’un havalimanı küçük olmasıyla birlikte merkeze de oldukça yakındır. Yani sadece 4 kilometrelik bir mesafe vardır. Fakat adadaki taksi sayısı sınırlıdır. Bu yüzden merkeze taksiyle geçmek istiyorsanız önceden rezerve yapmış olmanız gerekmektedir. Aktarmalı uçuşlar İstanbul veya Ankara gibi şehirlerden kalkarak Selanik ve Atina üzerinden olur. Bu şehre gitmeniz gereken en uygun zamanlar, haziran ve eylül ayları arasındadır. Özellikle bu aylarda Borajet ve Atlas firmalarının direk uçuş seferleri mevcuttur. Çeşitli tur kampanyalarından faydalanmanız, hem rehberlik hem de maliyet bakımından size daha fazla yarar sağlayacaktır.

5 Günlük Hava Durumu

Yakınlardaki Şehirler

Mikonos Etrafındaki Yerleri Keşfet