New Mexico Uçak Bileti
New Mexico Uçak Bileti

New Mexico Uçak Bileti

New Mexico uçak bileti sayfamızdan, en ucuz New Mexico uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

New Mexico, İspanyolların çoğunluğunun yaşadığı, Amerika Birleşik Devletlerinin güneybatısında yer alan bir eyalettir.  Eyalet Amerika’nın yüzölçümü olarak en büyük 5. eyaletidir. Nüfusu 2 milyonu geçkindir. Uzun yıllar boyunca İspanyolların kolonisi bölgede yaşam sürdürmüştür. Bu sebeple nüfusun yüzde 30’unu İspanyollar oluşturmuştur. İspanyollar nüfus oranını etkilediği gibi kültürü de etkilemişlerdir.      Bölgede bulunan en büyük yerli gruplar Pueblo, Apache ve Navajo’dur. Eyaletin yarısı çöllerle kaplı olsa da yeşilliklerle çevrili alanları da mevcuttur. Kurak imajı veren eyalet dağlar ve yeşil alanlarıyla kaplı yerleriyle dikkat çekmektedir. Eyaletin kuzey sınırında Colorado, güney sınırında ise Teksas komşusudur. Teksas ve Arizona arasında yer almaktadır. Bölge nüfusunun çoğunluğu Hıristiyanlardan oluşmaktadır. Katoliklerin olduğu alanlarda ise % 2 lik bir oranla Musevi ve Budist nüfusu yaşamaktadır. Bunların yanı sıra Ateist, Deist, Agnostik inanışlara da sahip insanlar vardır. Yarı kurak iklime sahip olan eyalette yetersiz yağış nedeniyle çok fazla tarımsal faaliyetler yapılamamaktadır. Kışlar soğuk ve sert geçmektedir.

Eyaletin ekonomik gelir kaynakları turizmin yanı sıra petrol ve gaz üretimidir. Amerika Birleşik Devletinin üçüncü büyük ham petrol ve doğalgaz üreticisi konumundadır. Ayrıca ülkenin üç hava üssüne ev sahipliği yapmaktadır.

New Mexico’ya Nasıl Gidilir ?

İstanbul’dan New Mexico’ya aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır. Direk olarak Santa Fe, Albuquerque, Hobbs, Farmington şehirlerine uçuş seferleri düzenlenmektedir. Şehirlere 17 – 18 saat süren uçuşlar gerçekleştiriliyor. Belirttiğimiz şehirlere gittikten sonra otobüs yardımıyla New Mexico bölgesine kolayca ulaşabiliyorsunuz.

New Mexico Şehir İçi Ulaşım Nasıl Gerçekleştiriliyor ?

Bölgede ulaşım ağı gelişmiştir. Otobüs, taksi, tramvay tercih edilen ulaşım araçlarındandır. Ancak yerlilerin çoğu bisiklet ile dolaşmayı da severler. Gezilecek yerlere ulaşım sağlamak için taksi ve otobüs seçeneklerini tercih etmelisiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Las Vegas Uçak Bileti

Las Vegas Uçak Bileti

Las Vegas Uçak bileti ile eğlence mekanları, devasal otelleri, tatil köyleri ve tema parkları ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir