Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Londra Uçak Bileti
İstanbul Londra Uçak Bileti
İstanbul Londra Uçak Bileti

İstanbul Londra Uçak Bileti

İstanbul Londra uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Londra uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 
İngiltere’nin en gözde şehirlerinden biri olan başkent Londra, ziyaretçilerine birçok imkan sunmakta. Üstelik sadece eğlence olarak değil, kültürel alanda da doyuma ulaşacağınız bir mekan. Gerek gece hayatı, gerekse şehrin dört bir yanını saran tarihi sokakları ile herkesi hayrete düşürecek nitelikte. Aynı zamanda dünyaca ünlü meydanlara sahip olan bu yer, gezebileceğiniz pek çok alternatif sunacak sizlere. Bu sebeplerden dolayı her gününüzü hatta her anınızı dolu dolu geçireceğiniz bir seyahat olacak. Şehrin en bilinen turistik mekanları; Londra Köprüsü, Parlemento Binası, Tower Bridge, Big Ben, Greenwich Gözlem Evi ve London Eye’dır. Zenginliği ile göz kamaştıran ve sizleri adeta büyüleyecek olan bu yeri muhakkak ziyaret etmelisiniz.

Londra’ya nasıl gidilir?

İngiltere vizesi çoğu insan için büyük bir engel olarak gözükür. Ancak vize alındığı andan itibaren gidebilmeniz için bütün imkanlar ayağınıza serilecektir.  Çünkü Türkiye’den Londra’ya direk uçuşlar mümkündür. Yolculuk süresi ise İstanbul’dan yaklaşık olarak 4 buçuk saat civarındadır. Bunlarla birlikte İngiltere’de toplam 5 tane havaalanı bulunmaktadır. Başka bir alternatif olan tren seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Özellikle tur organizasyonları ile gitmeniz sizler için daha hesaplı olabilmektedir.

Londra’ya ne zaman gidilir?

İngiltere’nin güney bölgelerinde okyanus iklimi etkili olduğundan, hava durumu genelde kapalı ve yağmurludur. Şöyle ki, yaz gününün herhangi bir saatinde dışarıya çıkacak olsanız bile, yanınıza mutlaka şemsiye veya yağmurluk almanız gerekmektedir. Ancak bu durum, yani yılın her ayının hemen hemen aynı olması, sizlere büyük avantajlar da sağlayabilmekte. Örnek verecek olursak, yılbaşı gecesi havai fişek gösterileri, ilk ayında Uzak Doğu kültürüne özgü kutlamalar, Şubat ayında Carling Cup Finali veya diğer aylarda çeşitli festivaller… Bu da demek oluyor ki, yılın hangi ayı giderseniz gidin, yapacak pek çok şey bulabilmeniz mümkün olacaktır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Dublin Uçak Bileti

Dublin Uçak Bileti

Dublin, nüfusu 500 binden fazla olan turistik kent olup, İrlanda’nın bolca ziyaret edilen başkentidir. Dublin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir