Anasayfa / İtalya Uçak Bileti / Rimini Uçak Bileti
Rimini uçak bileti
Rimini uçak bileti

Rimini Uçak Bileti

Rimini uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Rimini uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Adriyatik Denizine kıyısı olan şehir, İtalya’nın en turistik bölgeleri içerisinde yer alıyor.

İtalya’nın Emilia- Romagna bölgesinde yer alan Rimini ili, merkezi Rimili ile aynı ismi taşıyor. Adriyatik Denizine kıyısı olduğu için İtalya’nın en turistik yerleri içinde gösteriliyor. Uzun sahil şeridi ve kumsalı yaz turizmcilerin gözdesi halinde. Denizinin yanı sıra tarihi yapıları da ilgi duyulan bir diğer nokta oluyor. Şehrin toplam nüfusu 141.000 civarındadır. Şehrin resmi dili İtalyancadır. Rimini karasal bir bölgede bulunduğu için yazları sıcak kışları soğuk iklime sahip olmaktadır. Turistler genellikle ilkbahar ve yaz aylarında bölgeyi ziyaret ederler. Özellikle mayıs, haziran ve ağustos aylarında düzenlenen festivaller ile şehir canlılığını iki katına çıkarır. Turistik bir yer olduğu için gece hayatı da bir hayli renkli oluyor.

Rimini şehrinde turistlerin en beğendiği özellik ise her cafe, restoran ve kitap evlerinin önünde bilgilendirici büyük afişlerin asılmasıdır. Bu afişlerde 3 dilde yazılan yazılarla, tavsiye ve bilgi almak için bana soru sorun yazıyor. Müşteri çekmek ve imaj için harika bir yöntem doğrusu. Rimini halkının sıcakkanlı oluşu turistlerin memnun kaldıkları bir diğer yön.

Rimini Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Türkiye’den Rimini’ye direk uçuş seferleri maalesef düzenlenmemektedir. Ancak  Milano ve Roma’ya direk uçuşla gidebilir oradan Rimini şehrine ulaşabilirsiniz.

Rimini’de Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Kıyı şeridine ait otobüs duraklarının bulunduğu şehirde toplu taşıma aracı olarak otobüs kullanılıyor. Otobüs biletlerinin tek kullanımlık fiyatı 1,30 Euro’dur. Tüm günlük bilet fiyatları ise 3 Euro’dur. Diğer bir ulaşım aracı olarak taksiler kullanılmaktadır. Rimini havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak içinse yarım saatte bir hareket eden otobüsleri kullanabilirsiniz. Bilet ücreti 1 Euro’dur. Hızlı bir ulaşım sağlamak isterseniz eğer yine taksileri tercih edebilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Ravello uçak bileti

Ravello Uçak Bileti

Ravello uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Ravello uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir