Anasayfa / İtalya Uçak Bileti / Ravello Uçak Bileti
Ravello uçak bileti
Ravello uçak bileti

Ravello Uçak Bileti

Ravello uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Ravello uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ünlü yazar ve şairlerin eserlerinde ilham aldıkları şirin kasaba Ravello, İtalya’nın gözde yerlerindendir.

İtalya’nın tatil yerlerinden birisi olan Amalfi kıyıları, Ravello kasabasına ev sahipliği yapıyor. İnsanlar yaz aylarında  keşfedilmemiş yerlere gitmeyi seviyorlar. Güneşin tadını çıkarmak için Amalfi kıyılarına gitmişken, el değmemiş kasabaları gezmeden dönmemelisiniz. Dünyaca ünlü Amerikalı yazar Gore Vidal’e görmüş olduğu en güzel yer sorulduğu zaman yanıtı Ravello oluyor. Ayrıca kasaba yazar ve şairlerin yaşam sürdürdüğü yerlerdendir. Bunun sebebi ise sakinliği ve doğal güzellikleri ile insanlar tarafından tercih edilmesidir. İtalya’nın Campania bölgesinde Salerno şehrine yakın kasabada yaşayan ünlüler, kasabanın ilgi görmesine vesile olmuşlar diyebiliriz. Bu ünlüler; Virginia Woolf, Gore Vidal, Sophia Loren, Jacqueline Kennedy ve Richard Wagner kasabada yaşamlarının bir kısmını sürdürmüşlerdir. Ravello’ya ayak bastığınızda konaklamak için tercihiniz lüks otellerden yanaysa; Hotel Villa Cimbrone, Hotel Coruso, Palazzo Sasso otellerini tercih edebilirsiniz. Orta fiyatlı oteller ise; Hotel Parsifal, Hotel Villa Maria ve B&B olarak tercih listenizde bulanabilir.

Ravello’nun denize kıyısı bulunmasa da Amalfi kasabasına 7 km mesafede yer alıyor. Ravello 5. yüzyılda Romalılar tarafından kurulmuştur. 12. yüzyılda kasabaya gelen akıntılar, insanları zor durumda bırakmıştır.Bu nedenle çoğu insan şehri terk etmek zorunda kalmışlardır. Sonraki yıllar ulaşım koşullarının iyileştirilmesiyle şehir rahat bir nefes almış. 1996 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer almayı başarmıştır.

Ravello’ya Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Ravello’ya en yakın olan havaalanı Napoli Uluslararası Havaalanıdır. Avrupa şehirlerinin birçoğundan uçuş seferleri düzenlenmektedir.

Ravello Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Şehirde taksi ve otobüsler tercih edilen ulaşım araçlarıdır. Taksiler havaalanında şehir merkezine ulaşımınızı kolaylaştırır. Diğer bir taraftan şehir içi ulaşımda insanlar genellikle yürümeyi tercih ediyorlar. İstediğiniz her yere yürüyerek kolayca ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Rimini uçak bileti

Rimini Uçak Bileti

Rimini uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Rimini uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir