Anasayfa / Libya Uçak Bileti / Bingazi Uçak Bileti
Bingazi uçak bileti
Bingazi uçak bileti

Bingazi Uçak Bileti

Bingazi uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Bingazi uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Libya’nın en büyük ikinci şehri olan Bingazi, olumsuzluklar yaşayan bir yer olsa da sıcakkanlı halkı ile biliniyor.

Köklü bir tarihe sahip olan Bingazi, Libya Sivil Savaşı sonrası büyük darbe alan yerlerden birisidir. Güvenlik tehlikesi taşıyan bu şehre gitmeden önce bilgi edinmenizde fayda var. Osmanlı Devleti zamanında Bingazi, uzun yıllar Osmanlının egemenliğinde kalmıştır. Ancak Trablusgarp savaşından sonra 1912 imzalanan Uşi Antlaşması ile İtalya’ya bırakılmıştır. Şuan Libya topraklarında olan kent, tansiyonun yüksek olduğu yerlerdendir. Şehre gittiğiniz vakit vizeniz olsa bile polis onayı için polis merkezine gitmeniz gerekmektedir.

Bingazi’de yerel halk insan canlısı olarak bilinir. Yabancı birini bir yemek vakti eve götürmek şehirde doğal karşılanan bir durumdur. Bu yüzden turistlere ilgili davranılır. Bazı kurallar gereği kadınların başlarının kapatılması beklenir. Belirtelim ki politik ve siyasi konuları yerli halkla konuşmaktan kaçının. Şehirde kadınlarla erkeklerin göz göze temas kurması, birbirlerine el sallamaları,karşılıklı gülmeleri kalabalık olarak nitelendiriliyor. Eşcinsellik ise Libya genelinde yasadışı olarak görülüyor. Şeriat hukuku kapsamında ise eşcinsel bireylerin idamı gerçekleştirilebiliyor. Bingazi’yi ziyaret etmek istediğiniz vakitte iç güvenliğin tehlike altında olduğu dönemleri tercih etmemelisiniz. İç güvenlik kenti ve Libya’yı ekonomik anlamda da olumsuz etkilemektedir.

Bingazi’de step iklim hakimdir. Yer yer çöl iklimi de görülür. Tüm yıl boyunca az miktarda yağış alır. İlkbahar ve yaz aylarının kurak geçtiği kenti, kış mevsiminde ziyaret etmeniz önerilir.

Bingazi’ye Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

İstanbul’dan ve Ankara’dan Bingazi’ye uçak seferleri bulunuyor. Benina Uluslararası Havaalanı kent merkezinin 19 km doğusunda yer alıyor. Ülkenin birçok noktasına iniş gerçekleştiren uçaklar Sebna, Trablus, Misurata ve Bingazi tercih edilen iniş noktalarıdır.

Bingazi Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanıyor ?

Taksi ve özel araç ile kentin gezilmesi gereken yerlerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir