Anasayfa / Belçika Uçak Bileti / Brüksel Uçak Bileti
Brüksel uçak bileti
Brüksel uçak bileti

Brüksel Uçak Bileti

Brüksel uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Brüksel uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Brüksel, Avrupa Birliğinin ve Avrupa’nın da başkenti olarak nitelendirilen muazzam bir şehirdir.

Brüksel Belçika’nın başkentidir. Bünyesinde NATO merkezlerini ve Avrupa Birliğini barındırdığı için ulaşımda merkezi bir konumda yer alıyor. Şehrin nüfusu 178 bindir. Ancak iki havalimanı ve üç tren istasyonu şehirde bulunan önemli ulaşım ağlarıdır. Turistlik gezilerinde yoğunluğundan kaynaklı ulaşım ağına önem verilmiş ve ulaşım oldukça gelişmiştir. Brüksel’in tarihsel sürecine baktığımız zaman 12. yüzyılda dış saldırılandan korunmak için bir duvar örülmeye başlanmıştır. 12. yüzyılın sonunda duvar örümü bitmiştir. 13. ve 14. yüzyılda şehrin nüfusunun artış göstermesi ile duvar içine sığılmayan bir hal almıştır. Bundan dolayı da 14. yüzyılın son çeyreğinde ek duvarlar yapılmıştır. Şimdilerde duvarların son hallerini şehirde görmek mümkündür.

Şehir meydanında bulunan kilise ve belediye binası 1695 yılında Fransızlar tarafından bombalanmıştır. Ancak sonraki yıllar Brüksel gelişim göstererek eski halini alan bir şehir olmuştur. Bu süreçler sonrasında 1810 ve 1840 yıllarında duvarlar yıkılmıştır. 1830 yılında ise Belçika bağımsızlığını ilan etmiştir.Bu yıllar, Belçika’nın ve Brüksel’in modernleşme tarihine şahitlik eden yıllardır.

Brüksel’e Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Türkiye’den Brüksel’e hem direk uçuş hem de aktarmalı uçuş seferleri düzenlenmektedir. İstanbul ve Antalya’dan direk uçuşla Brüksel’e gidebilirsiniz. Avrupa’nın da birçok noktasından şehre hava yolu ulaşımı ile gidebiliyorsunuz. Brüksel’de yer alan 2 adet havalimanı uçuş seferlerini kolaylaştırıyor. Havalimanından şehir merkezine 11 kilometre mesafede ulaşabiliyorsunuz.

Brüksel Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Brüksel’de gezebileceğiniz her yer yürüme mesafesi ile yakındır. Turistik yerlerin birbirlerine olan yakınlıkları 10 dakika veya 40 dakika arasında değişiyor. Toplu taşıma araçları olarak metro, tren ve otobüs tercih ediliyor. Sabah 06:00’dan gece yarısına kadar ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Metro hattının haritasını edinmek isterseniz ücretsiz olarak metro istasyonlarından temin edebilirsiniz. Brüksel’de bisiklette çok tercih edilen bir diğer ulaşım aracıdır.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir