Anasayfa / Polonya Uçak Bileti / Varşova Uçak Bileti
Varşova Uçak Bileti
Varşova Uçak Bileti

Varşova Uçak Bileti

Varşova uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Varşova uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

varsova gezi rehberi varsova yemek rehberi

Tarih, sanat ve kültür merkezlerinden biri haline gelen Varşova şehri, Polonya’nın başkentidir.

Varşova turistlerin merakla ziyaret ettikleri yerlerdendir. Sadece Polonya’nın değil Avrupa’nın da kültürünü, sanatını yansıtmış bir şehir. Varşova’da bulunan eski şehir bölgesi Stare Miasto adı ile anılmaktadır. Bu bölgede UNESCO Dünya Mirası Listesine girip korunan yerlerde bulunuyor.

Şehirde kullanılan para birimi henüz Euro olmadığı için diğer turistik yerlere göre gezilecek ekonomik bir yerdir. İkinci Dünya Savaşında büyük bir hasara uğrayan şehir günümüze kadar düzenlenen yapısı ile korunmaya çalışılmıştır. Eski görünümünün yanı sıra yeni mekan inşaları ile de beğeni kazanmıştır.

Vitul ırmağı üzerine kurulu şehir, Avrupa ortasında yer almaktadır. Şehirde resmi dil olarak Lehçe konuşulmaktadır. Ancak yeni nesillerin İngilizce ağırlıklı konuştuğunu belirtelim. Varşova’ya gezmek için Nisan, Mayıs, Haziran aylarında gidilmeniz tavsiye edilir. Kış aylarını Türkiye’ye göre daha soğuk geçirmektedir. Bu nedenle kışın gezi planlarınıza Varşova’yı eklemeyin. Ancak ilkbahar ve yaz mevsiminde gezilecek ideal bir yer. Şehre ayak bastığınız vakit konaklama için tercih edeceğiniz birçok seçenek bulunuyor. Bütçenize göre uygun bir otel seçebilir, şehrin tarihi dokusunu keşfetmeye başlayabilirisiniz.

Varşova’ya Ulaşım

İstanbul’dan Varşova’ya direk uçuş bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 2,5 saat süren uçuşun ardından Varşova’ya ulaşabilirsiniz.

Varşova Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Şehirde kullanılan ulaşım araçları otobüs,taksi, metro ve tramvay olmaktadır. Birçok taksi durağı olan bu yerde taksiler, turistlerin en çok tercih ettiği ulaşım aracı olarak karşımıza çıkar. Otobüse binecekseniz biletinizi bindiğiniz otobüsün şoföründen alabilirisiniz. Otobüs bilet fiyatları tam yön için 3,40 olup, indirimli fiyatı ise 1.70 Zloty olmaktadır. Metrolarda şehrin birçok yerine ulaşım sağlamaktadırlar. Öğrenciler içinse ulaşım fiyatları tarifeleri % 50 indirim içermektedir.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir