Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Lizbon Uçak Bileti
İstanbul Lizbon Uçak Bileti
İstanbul Lizbon Uçak Bileti

İstanbul Lizbon Uçak Bileti

İstanbul Lizbon uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Lizbon uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Havalimanına ve Libzon Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul havalimanına ulaşıp Libzon’a uçuş gerçekleştirdikten sonra Libzon şehir merkezine ulaşmak için birden fazla araç tercih edebilirsiniz.

İstanbul’da havalimanlarına ulaşım sağlamak için birden fazla araç seçeneğiniz bulunuyor. Hem Atatürk Havalimanı hem de Sabiha Gökçen Havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanlarına Ulaşım

Atatürk Havalimanı

Havalimanına ulaşımı birçok farkı ulaşım aracı ile sağlayabiliyorsunuz. Atatürk Havalimanının açık ve kapalı otoparkı bulunuyor olup, havalimanına ulaşımı metro, taksi, havaalanı servisleri ve kendi şahsi aracınızla sağlayabiliyorsunuz.

Taksi

Taksi en çok tercih edilen ve en hızlı ulaşım aracı olarak değerlendiriliyor. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıkmadığınız taktirde taksi ile havaalanına ulaşmanız kolay olacaktır. Ancak trafiğin yoğun olduğu bölgeleri tercih etmemenizi tavsiye ederiz.

Havabüs

İstanbul’da birçok farklı noktalardan havabüs ile havaalanına ulaşımı sağlayabiliyorsunuz. Havataş seferleri Taksim ve Yenikapıda bulunan İDO iskelesinden hareket ederek havalimanına sizi ulaştırmakta.

Otobüs

Otobüs Taksimden TH1 ve Yenikapıdan YH-1  numaralı otobüsler ile Atatürk havalimanına ulaşıyorsunuz.

Metro

Taksiden sonra en iyi ve hızlı ulaşım alternatifi metro oluyor. Fatih, Topkapı, Esenler, Yenikapı, Aksaray gibi birçok noktadan metro ile ulaşımı gerçekleştirebilirsiniz.

Araç Kiralama

Birçok araç kiralama şirketlerinin bulunduğu şehirlerde havaalanına ulaşımda bir hayli kolay olmakta.  Havaalanına ulaştıktan sonra kiralamış olduğunuz aracı firmaya şubesinin bulunduğu havalimanına teslim edebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Havalimanı dış hatlarında; Simit Sarayı, Caffe Nero, Starbucks Coffee bulunuyor. Dış hatlar gidiş katında da ; Coffee Nero, Simit Sarayı, Efes Beerport, Starbucks Coffee, Popeyes Sbarro, Eat& Go, Zero Cafe, Coca Cola Cafe yer alıyor. İç hatlar gidiş katında; Tadında Anadolu, Kantin, Starbucks Cafe, Sbarro, Burger King bulunuyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Özel aracınızla TEM otoyolundan havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Trafik yoğunluğundan dolayı belli başlı yerleri ulaşım ağı olarak tercih etmezseniz taksi ile hızlı ve kolayca havalimanına ulaşabilirsiniz.

Havabüs

Yolcuların doğrudan havalimanına ulaşmasını sağlayan ağ Havabüs olmakta.

Otobüs

Otobüsler ile Kadıköy yönünde E10, E11, Ümraniye E18, Pendik için KM20 ve 132H numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Bostancı yönünde ise E9, 4. Levent yönünde E3 ve 122H otobüsleri ile havalimanına ulaşabilirisiniz. Cevizli Kartal Metro yönünde ise KM22 numaralı otobüsleri kullanabilme imkanınız vardır.

Marmaray

Avrupa yakasından gelenler için iyi bir tercih olan Marmaray, sizi Kartal’a kadar getirir. Sonrasından taksi veya otobüsle havalimanına geçebilirsiniz.

Metro

Kadıköy’den hareket eden ve Bostancı, Küçükyalı, Maltepe istasyonlarından geçen metro ile Kartal da inerek havalimanına giden ulaşım araçlarına binebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Yolcu holünde, Simit Sarayı, Burger King, Popeyes, İstanbul Cafe, Mc D Cafe, Center Point , Usta dönerci ve Kahve Dünyası bulunuyor. Dış hatlarda ise; Secco Kafe, Burger King, Sbarro, Trattoria, Milano, Usta Dönerci, Grab & Fly, Gate Cafe bulunuyor. İç hatlar bilet kontrolünden sonra; Center Point, Kıvanç Gökçe Büfe, Mc Donald’s, Kahve Dünyası, Simit& çay, Coca Cola Cafe yer alıyor.

Havalimanından Lizbon Şehir Merkezine Ulaşım

Portekiz’in başkenti olan Lizbon şehri kalabalık bir kenttir. Avrupa’nın en batı noktası olan bu şehir, Tejo nehri kıyısında kurulmuştur. Şehir içinde dolaşan tramvaylar oldukça dikkat çeker. Havalimanına inip şehre ulaşmak için ise birden fazla ulaşım aracı kullanabilirsiniz.

Metro

Şehirde en ucuz ve kolay ulaşım sağlayan araç metro olmakta. Metro her 6 ve 9 dakika arasında kalkış gerçekleştiriyor. Havalimanından başlayan durakla “Encarnaçao, Moscavide, Oriente, Cabo Ruivo, Olivais, Chelas, Bela Vista, Olaias, Alameda, ve Saldanha” duraklarına uğrayarak S. Sebastiao istasyonuna ulaşıyor. Belirtelim ki Alameda durağı yeşil hatla, Saldanha durağı sarı hatla, S.Sebastiao durağı ise mavi hat ortak duraklarıdır. Metro ile şehir merkezine 15- 25 dakika arasında ulaşabiliyorsunuz.

Otobüs

744 numaralı otobüs havalimanından şehir merkezine ulaşımı gerçekleştiriyor. Bunun dışında 705 ve 783 numaralı otobüsler şehir merkezine sizleri ulaştırıyor.

Havaalanı Servisleri

AEROBUS’lar havaalanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlıyor. Her 20 dakika da bir kalkan otobüsler ile birinci hattan Cais do Sodre durağına ulaşıyorsunuz. Çalışma saatleri ise 07:00 ve 23:20 arasıdır. İkinci hat ise 40 dakikada bir kalkıyor. 2. Hat, Entrecampos, Katolik Üniversitesi, Sete Rios, Praça de Espanha ve Av. jose Malhoa durağına kadar ulaşıyor.

Taksi

Havalimanının her yerinden taksi çevirebilirsiniz. Taksiye binerek şehir merkezine ulaşmanız diğer ulaşım araçlarına nazaran biraz pahalı olabilir. Hatta gündüz tarifelerine nazaran gece tarifeleri % 20 daha zamlı olduğunu söyleyelim.

Araç Kiralama

Birçok havaalanında olduğu gibi araç kiralama şirketlerine ulaşıp araç temin edebilirsiniz. Avis, Hertz, Goldcar,Europcar gibi firmalardan araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilmeniz kolay olmakta.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir