Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Köln Uçak Bileti
İstanbul Köln Uçak Bileti
İstanbul Köln Uçak Bileti

İstanbul Köln Uçak Bileti

İstanbul Köln uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Köln uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Almanya’nın dördüncü en büyük kenti olan Köln, özellikle Türk nüfusu başta olmak üzere pek çok farklı ulusun bir arada yaşadığı bir yer. Bunların yanı sıra, ulaşım, kültür, sanat ve eğlence aktivitelerinin harika olmasıyla da siz gezginleri kendine çeker. Büyük bir kültürel mirasa sahip olan bu kent, her yıl milyonlarca turistin akın ettiği bir merkez konuma gelmiş. Pek çok özelliği ile adından çokça söz ettiren bu şehir, çikolataları, festivalleri ve spor aktiviteleri ile de oldukça popüler. Bununla birlikte Roma tarihi ile de bu şehir, adeta 3 boyutlu tarih ve mimarlık kitabı. Bu güzellikleri kaçırmak istemezsiniz.

Köln’e nasıl gidilir?

Türkiye’den Uluslararası Köln – Bonn Havalimanı’na direkt uçuşlar mevcuttur. Yolculuk süresi ise yaklaşık 3 buçuk saat civarındadır. Ülkemizden her yıl binlerce uçuş yapılan bu şehre gitmek oldukça basittir. Havaalanına vardığınızda ise, şehir merkezine tren ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu yolculuk ise yaklaşık 15 dakika sürecektir. Bununla birlikte Köln’e, yakın komşusu Düsseldorf’tan geçerek de ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’den Düsseldorf’a direkt uçuşlar mevcuttur. Düsseldorf Havalimanı ve Köln arası ise, tren ile yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Köln’e ne zaman gidilir?

Bu şehre okyanus ikliminin sahip olması dolayısıyla, hava durumu genelde ılıman ve rüzgarsızdır. Ancak bu durum çoğu kez değişkenlik göstermektedir. Köln şehrine ziyaret etmenin en ideal zamanı Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bunun nedeni ise; bu aylarda yağışın az olması ve sıcaklıkların 30 derecenin üzerine çıkmasıdır. Aynı zamanda bu yer, ülkenin hem en bulutlu, hem de en sıcak şehri olarak bilinmektedir. Yıllık ortalama hava sıcaklığı gündüzleri 14.8 iken, akşamları 5.8’e kadar düşmektedir. Kışın ise ortalama sıcaklık 2.6 derece civarındadır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir