Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / Panama Uçak Bileti
Panama Uçak Bileti
Panama Uçak Bileti

Panama Uçak Bileti

Panama uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Panama uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Güney Amerika ve Kuzey Amerika kıtasını birleştirme görevi gören Panama hakkında tüm bilinmeyenlere yazımızda yer verdik.

Panama, Orta Amerika’da Kolombiya ve Kosta Rika bölgesinde yer alıyor. Ülkenin başkenti Panama City’dir. Ayrıca en büyük şehridir. Üzerinde bulundurduğu birçok liman sayesinde ticari faaliyetlere ülke ekonomisine büyük oranda katkı sağlamaktadır. Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusunu birleştiren Panama Kanalı, ülkeden geçmektedir. Panama kanalında iki liman bulunuyor. Limanlar, Balboa Limanı ve Cristobal Limanıdır. Limanların uç kısımlarında ağır yükleme yapılan bölgeler bulunmaktadır. Panama’nın resmi dili İspanyolcadır. Ancak İngilizce dili de fazlasıyla konuşulmaktadır. Para birimi ” Panama Balboası ve ABD Doları”dır. Türkiye saatinden 7 saat daha geride olan Panama’da irili ufaklı 500 aşkın akarsu bulunuyor. Ülkenin fiziki özelliği içerisinde en önemlisi Amerika kıtasının su bölüm hattını teşkil eden dağ omurgası olmasıdır. 3000 metre yüksekliğinde olan bu dağlar, Kanal’a doğru 900 metreye kadar düşmektedir. Doğu kesiminde bulunan dağlar ise 1800 metre yüksekliktedir.

Panama’da yüzde 90 Katolik, yüzde 6 Protestan ve az miktarda Müslüman yaşam sürmektedir. Yerli kabilelerin süre gelen dini inanışlarına artık pek rastlanmaz.

Tatil için tercih edilebilecek en güzel yerlerden birisidir. Genelde nisan ve mayıs ayları gitmeniz tavsiye ediliyor.

Panama’ya Nasıl Gidilir ?

Türkiye’den Panama’ya direk uçuş seferleri olmasa da Avrupa ülkelerinden aktarmalı olarak gitmeniz mümkündür. Panama City’de bulunan havalimanına Frankfurt, Paris ve Amsterdam gibi şehirlerden gidebilirsiniz.  Panama’ya yakın olan komşu ülkelerden ise tren yolculuğu yapabilirsiniz.

Panama Şehirlerinde  Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Panama genelinde taksi ve otobüs kullanımı yaygındır.Taksilerde taksimetre yoktur.Dolmuş ücretleri mantığı ile hizmet vermektedirler. 2014 yılında Panama City şehrine metro ağı kurulmuştur. Şehir içlerinde süslenmiş rengarenk olan otobüslerle keyifli bir gezi gerçekleştirebilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir