Anasayfa / Hava Yolları / KLM Royal Dutch Airlines Uçak Bileti
KLM Royal Dutch Airlines uçak bileti
KLM Royal Dutch Airlines uçak bileti

KLM Royal Dutch Airlines Uçak Bileti

KLM Royal Dutch Airlines uçak bileti sayfamızdan, en ucuz KLM Royal Dutch Airlines uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

KLM Royal Dutch Airlines Hakkında

7 Ekim 1919 yılında kurulan KLM Royal Dutch merkezi Amsterdam’da olmuş olan Hollandalı bir şirkettir. KLM adı ile bilinmektedir, Kraliyet Hava Yolları olarak da isimlendirilir. 131 noktaya günde yaklaşık 669 uçuş gerçekleştiren ve her gün ağını genişletmiş olan KLM yılda ortalama 26 milyon yolcu taşımaktadır. Yaklaşık çalışan sayısı ise 34.000’dir. KLM Royal Dutch Türkiye’de önceleri İzmir ve Ankara’da uçuşlar gerçekleştiriyordu fakat artık sadece İstanbul Atatürk Havalimanı’na uçak seferleri gerçekleştirmektedir.

KLM Royal Dutch Airlines Check-In İşlemleri

Havacılık tarihinin en köklü ve eski havayolu şirketlerinden birisi olan KLM Royal Dutch Havayolları’na ait uçaklara binebilmek için online check-in işlemlerinizi kalkıştan yaklaşık 30 saat önce başlayarak kalkışa ise yaklaşık 1 saat kalana kadar tamamlamanız gerekmektedir. Online check-in gerçekleştirmeyen yolcular ise havalimanında check-in yapabilmek için uçuştan yaklaşık 3 saat önce firma desklerinden işlemlerini yaptırabilmektedirler. Kıtalararası uçuşlarda kalkışa yaklaşık 60 dakika kaldığında, Avrupa’ya gerçekleştirilen uçuşlarda ise kalkışa yaklaşık 40 dakika kaldığında check-in süresi bitiyor.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Havacılık tarihinin en eski ve köklü havayolu şirketlerinden biri olan KLM Royal Dutch Havayolları’na ait uçaklara binebilmek için online check-in işlemlerinizi kalkıştan 30 saat önce başlayarak kalkışa 1 saat kalana kadar tamamlamanız gerekiyor. Online check-in gerçekleştirmeyen yolcular, havalimanında check-in yapabilmek için uçuştan 3 saat önce firma desklerinden işlemlerini yaptırabilirler. Kıtalararası uçuşlarda kalkışa 60 dakika kaldığında, Avrupa’ya gerçekleştirilen uçuşlarda ise kalkışa 40 dakika kaldığında check-in süresi bitiyor.

KLM Royal Dutch Airlines Koltuk Seçimi

Yolcular check-in işlemini gerçekleştirirken koltuk numaralarını seçebilirler ve dilerler ise gerekli ücreti ödeyerek daha da rahat bir koltuk tercih edebilmektedirler. Aynı zamanda da check-in esnasında vejetaryen menü veya a la carte yemek siparişi de verebilmektedir.

KLM Royal Dutch Airlines Diz Mesafesi

World Business sınıfındaki koltukların diz mesafeleri tamı tamına 207 cm iken bu koltuklar 180 dereceye kadar da esneyerek yatak haline getirilebilmektedir. Bu özel koltuklarda masaj ünitesi, koltuk prizi, diğer bölümden ayrılmak için perde ve tamı tamına 17 inçlik bir monitör yer almaktadır. Europe Business koltuklarında ise diz mesafesi tamı tamına 89 cm olarak tasarlanır iken koltuklar 18 cm’ye kadar esneyebilmektedir. Koltuklarda televizyon izlemek için monitör ve elektrik prizi bulunmaktadır Ekonomi yolcularının koltukları 9 cm’ye kadar esnetilebilirken koltuklar arasında 76 cm’lik diz mesafesi bulunmaktadır.

KLM Royal Dutch Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

World Business yolcularına porselen takımlarının zarafeti ile sunulmuş olan yemekler ile beraber şarap ve diğer alkollü içecekler sunulmaktadır. Genel olarak üç adet yemekten oluşmuş olan doyurucu menülerin yanında da vejetaryenler için hazırlanmış olan özel yemekler de talep edilebilmektedir. Europe Business koltuklarında seyahate çıkmış olan yolcuların uçuşları sabah saatlerinde ise zengin bir kahvaltı ve sıcak içecekler sunulmaktadır. Üç adet sıcak yemeğin sunulduğu öğle ve akşam yemeklerinin haricinde yolcular aperatif ve salata siparişi de verebilmektedirler. Ayrıca alkollü ve alkolsüz tüm içecekler yolculara ikram edilmektedir. Ekonomi sınıfında ise yemek servisi, yolculuğun uzunluğuna göre farklılık gösterebilmektedir. Yaklaşık 45 dakikalık kısa uçuşlarda yolculara atıştırmalık aperatifler verilirken 120 dakikaya kadar olan seyahatlerde ise sandviç ve tatlı ikram edilmektedir. 120 dakikanın üzerindeki tüm uçuşlarda sıcak atıştırmalıklar, tatlı ve unlu mamuller yolcuların yemek ihtiyacını karşılamaktadır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Donavia Uçak Bileti

Donavia Uçak Bileti

Donavia uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Donavia uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Donavia Havayolu şirketi …