Anasayfa / Hava Yolları / Asiana Airlines Uçak Bileti
Asiana Airlines uçak bileti
Asiana Airlines uçak bileti

Asiana Airlines Uçak Bileti

Asiana Airlines uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Asiana Airlines uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

17 Şubat 1988 yılında kurulan hava yolu şirketi.23 Aralık 1988 tarihinde hizmete başlamıştır.Filo büyüklüğü 83 olan şirket merkezi Güney Kore,Seul’dur.Kore Başkenti olan şirket bir Star Alliance üyesidir.28 yıllık geçmişi ile birçok yolcu taşıyan şirket 83 uçağa sahiptir.75 şehir dolaşıp hizmet veren firma,89 uluslararası yolcu hattı ile de,ihtiyaç duyulan bir firma olmuştur.Ayrıca Asıana,12 ilçede, 28  şehre 26 güzergah işletmektedir.

Asiana Airlines Check-In İşlemleri

Şirket, bünyesindeki check-ın işlemlerini kalkıştan 48 saat önce gerçekleştirmektedir.İç hatlarda 48 saatten önce olup kalkışa 30 kala gerçekleştirilmektedir.Dış hatlarda ise 48 saatten önce olup kalkışa son 60 dakika kalarak check-ın işlemleri gerçekleşmektedir.ABD’ye gidecek olan check-ın işlemleri ise gidiş tarihinden 24 saat önce olup kalkıştan 1 saat öncesine kadar gerçekleştirilir.

Asiana Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Kore hava yolu şirketi,kimlik ve yolcuya ulaşılacak olan numaraları bagajınıza yerleştirmelerini belirtmektedir.Çünkü olası bir kaybolma veya yanlışlıkla başkasının eline geçen bagaj için bu bilgi önem arz etmektedir.El bagajın da yolcuların sıvı bir şey götürmeleri düşünülerek sıvı miktarının 100 ml geçmemesi belirtilmiştir.Keskin bıçak,kılıç v.b gibi şekilli cisimlere uçakta gidilmesine müsaade edilmemektedir.Bagaj ile ilgili bilgiler çıktı alınıp yolcunun yolculuk süresince onu saklaması vurgulanmıştır.Chencl-ın üzerinden yapılan bagaj kayıt bilgisinde bagaj içerisinde laptop,evrak.para.ziynet eşyası,pasaport gibi eşyaların bulunmaması belirtiliyor. Ayrıca başka bir havayolunu kullanarak aktarma yapacaksınız eğer, farklı bagaj kuralları uygulanabilir.Tek parça bagajın toplam ağırlığının 32 kiloyu geçmediğinden emin olunması gerektiğini firma duyurmaktadır.

Amerika Rotaları için koyulmuş şartlara göre bazı yolcuların,sınıf ya da üyelik durumu fark etmeden, en, boy ve genişlik toplamının en çok 158 cm olan bagajlara izin verilmekte.Ekonomi sınıfı ve Business için en fazla 32 kg olma şartıyla iki parça, yolcu sınıfında en fazla 23 kg olma şartıyla iki parça bagaj hakkı tanınmakta.2 yaşından küçük bebekler için katlanabilir bebek arabası, güvenlik koltuğu, beşik gibi eşyalarla beraber en fazla 23 kg olma şartıyla bagaja izin verilmekte.Firma bagaj hakkı için ek olanak isteyen müşterilere ek ücret ödeyeceklerini belirtiyor.Amerika uçuşlarında ise First Class yolcuları için 32 kg bagaj,Ekonomi sınıfında uçacak yolcular için 1 parça 22 kg,Business yolcuları için 2 parça 32 kg bagaj hakkı tanınıyor.Bebekler içinse 10 kg bagaj hakkı tanınıyor.

Asiana Airlines Koltuk Seçimi

Firma için son zamanlarda en iyi koltuk seçimlerini yapmak için yolcuların biletlerini en erken tarihte almaları ve check-ın işlemlerini yaparken koltuk seçimlerini yapabildikleri belirtildi.

Asiana Airlines Diz Mesafesi

Asiana aırlines firması uçaklarındaki diz mesafesi ve koltuk rahatlığı çok iyi olduğu yolcular tarafından vurgulanmakta.Diz mesafesinin 34 inç kazar olduğu belirtiliyor.Koltuk düzeninin ise 2-4-2 şeklinde olduğu gösteriliyor.

Asiana Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Kore ülkesinin uçak firmalarından biri olan şirket,yolcularına 9 saatlik bir uçak yolculuğunda 2 defa yemek servisinde bulunmuş olup,kendi ülkelerinin lezzetlerini de yolcularla buluşturmakta.Uçak içerisinde konfor içinse terlik,göz bandı,diş fırçası gibi eşyalar verilmekte.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Donavia Uçak Bileti

Donavia Uçak Bileti

Donavia uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Donavia uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Donavia Havayolu şirketi …