Anasayfa / Danimarka Uçak Bileti / Odense Uçak Bileti
Odense Uçak Bileti
Odense Uçak Bileti

Odense Uçak Bileti

Odense uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Odense uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Danimarka’nın Funen ( Fyn) adasında yer alan Odense şehri, Danimarka’nın üçüncü büyük kentidir.

Kuzey Avrupa’da konumlanmış İskandinav ülkesi Danimarka, her yıl milyonlarca turisti kendisine çeken bir ülkedir. Ülkenin şehirleri turistlerin uğrak noktalarıdır. Bunlardan en ilgi gören şehir Odense’dir. Odense ödüllü hayvanat bahçeleri, festivalleri, standartlar üstü müzeleri ile taktir edilen bir kenttir. Bilindiği üzere Danimarka’nın en ünlü yazarı Hans Christian Andersen ve bestekar Carl Nielsen’dir. Bu önemli isimler Odense’de dünyaya gelmişlerdir. Bunun için Odense’de Andersen gururunu taşıyan Andersen Maratonu düzenlenir. Kentte yaşam sürdüren halkın büyük kesimi Lübnan, Somali, Türkiye, Irak ve İran gibi ülkelerden göç eden insanlar oluşturmuştur. Şehrin geçmişi 4.000 yıl öncesini kapsıyor. Odense 1.000 kuruluş yıldönümünü 1988 senesinde kutlamıştır. Kentte ilk ibadethane St. Knuds Manastırıdır. Manastır 1100 yılında kurulmuştur. İlerleyen yıllarda tahtta yer alan kraliyet üyeleri arasında çıkan anlaşmazlıklar yüzünden bölgede büyük yangın meydana gelmiştir. Büyük bir kısmı harap olan şehir için onarma çalışmaları yapılmıştır. Odense Limanının açılması ile ticaret iyi bir hal kazanmıştır. Küçük ama şirin şehri 2 gün gibi kısa bir süre içerisinde gezebilirisiniz.

Odense’ye Nasıl Ulaşım Sağlanır ?

Türkiye’de Odense’ye direk uçuş seferleri düzenlenmemektedir. Ancak İstanbul’dan 3 saat 20 dakika süren yolculuk ile Kopenhang’a giderek Odense’ye geçebilirsiniz. Tren veya otobüs ile 140 kilometre uzaklıkta olan Odense’ye 1,5 saat içerisinde ulaşırsınız. Otobüs ve tren ücretleri genelde 10 ile 40 € arasında değişmektedir.

Odense Şehir İçi Ulaşım Nasıl Gerçekleştirilir ?

Şehir içi ulaşımda yürüyerek her yeri yakın mesafede bulabilir ve keşfedebilirsiniz. Odense’nin merkezinden Funen kasabasına bile 45 dakika yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Tabi yürümeyi seviyorsanız. Şehir içi ulaşımda pembe renkli otobüsler hizmet vermektedir. Diğer bir seçenekte taksiler olmaktadır.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir