Anasayfa / İtalya Uçak Bileti / Portofino Uçak Bileti
Portofino Uçak Bileti
Portofino Uçak Bileti

Portofino Uçak Bileti

Portofino uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Portofino uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İtalya’nın kuzey kesiminde yer alan Liguira bölgesi Portofino ile içinizi açacak. Şimdi bu güzel yeri keşfetme zamanı. Portofino Pisa ve Genova şehirlerinin arasında bulunan ufak bir sahil köyüdür. Romalılar döneminde bölgede birçok yunus yaşamaktadır. Bu nedenden dolayı bölgeye ” Portus Delphini ” deniliyormuş. Balıkçı kasabası olarak nitelendirilen Portofino, rengarenk evleri ile fotoğraf meraklılarının dikkatini çekiyor. Dünya genelinde en meşhur ve pahalı köylerden biri olarak biliniyor. Bölgede karakteristik evler, sevimli balıkçı dükkanları, sanat galerileri ve küçük sokaklar dikkat çekmektedir.

Bölgede severek yapacağınız aktiviteler içerisinde yürüyüş ve dalış ilk sırada geliyor. Dünya turizminde ise bu aktiviteler için tercih edilen bölge Portofino oluyor. Yaz aylarında fiyatların yüksek olacağından kasabayı kış aylarında gezmek için tercih edebilirsiniz. Ilıman iklime sahip olan bölgede sonbaharlar yağışlı geçtiği için genelde kış ve yaz ayları gezmek için uygundur.

Portofino ilk olarak Vittorio Palentier’in ” I found my love in Portofino” şarkısında adını duyurmuştur. Mutlaka gitmeniz gereken yerlerin içerisinde savaşlardan sonra inşa edilen San Giorgio Kilisesi ve Feneri yer alıyor. 500 nüfusa hakim olan bölgeye Castello Brown Kalesinden kuş bakışı bakabilirsiniz. Konaklamak için uygun fiyatlı otel arayışına girseniz bile çok uygun konaklama yerleri bulamayacağınızı söyleyelim.

Portofino’ya Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Portofino’ya gitmek için Genova, Pisa ve Milano’ya gitmeniz daha mantıklı olmaktadır. Ülkemizden Genova Havalimanına çok sık uçuş seferleri düzenlenmemektedir. Düzenlense bile uygun uçak bileti bulmak zordur. Genova Havalimanına geldikten sonra 45 dakika süren tren yolculuğu ile Santa Margerita’ya ulaşıyorsunuz. Buradan da teknelerle 20 dakika içerisinde Portofino’ya ulaşabilirsiniz.

Portofino Bölge İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Tren istasyonundan sahil kenarına 5 dakika içerisinde gidebiliyorsunuz. Köy küçük olduğu için her yeri yürüyerek dolaşabilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Rimini uçak bileti

Rimini Uçak Bileti

Rimini uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Rimini uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir