Patagonya Uçak Bileti
Patagonya Uçak Bileti

Patagonya Uçak Bileti

Patagonya uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Patagonya uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Doğa harikalarından bir tanesi olan Patagonya, manzaraları ve vahşi doğası ile ziyaretçileri büyülüyor. Şili ve Arjantin bölgesinin güney kısmında yer alan Patagonya, ağırlıklı olarak Arjantin sınırları içerisindedir. Şehir hakkında bahsedilen rivayetlere baktığımız zaman Ferdinand Magellan, ismini verdiği Magellan Boğazından geçerken guanako postlarına bürünmüş. Yüzlerini boyayan Magellan’ın İspanyol hikayelerindeki canavarı andırdığı söyleniyor. Bu yüzden bölgeye adını bu şekilde vermiştir. Patagonya’da çok az yerleşim alanı bulunuyor. Ortalama yerleşimde kilometre başına 2 insan düşmektedir. Arjantin dağların ile çevrili olan bölgede genellikle kurak iklim hakimdir. Ancak Şili kısmı yıl boyu yoğun yağmurları kendine çeker. Güçlü rüzgarlarda zaman zaman bölgeyi esir alır. Kutupların dışında en büyük yeryüzü buzul alanları Şili bölgesinde yer alır.

Patagonya’ya gitmek için en uygun zamanın kasım ve mart aylarının arası olduğu belirtiliyor. Bölgenin doğu kıyıları batı kıyılarına göre daha ılık olduğu için seyahatinize  doğu kıyılarından başlayabilirsiniz. Kış aylarında iç kesimler dış kesimlere göre daha serin ve soğuk olmaktadır. Bölgenin gelir kaynağının içerisinde ilk sırada yer alan turizmdir. Arjantin tarafında yer alan Perito Moreno Buzulu ve Şili kesiminde bulunan Torres del Paine milli parkı turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Son dönemlerde de turist sayısında artışlar gözlemlenmektedir. Arjantin tarafından koyun yetiştiriciliği yapıldığı için markalar yün tedariklerini buradan temin etmektedirler.

Patagonya’ya Nasıl Ulaşım Sağlanır ?

Patagonya’da El Calafate’de bulunan havalimanına Türkiye’den direk uçuşlar düzenlenmemektedir. Buenos Aires’e gittikten sonra tarifeli otobüsler ile bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Araç kiralamak isterseniz havalimanında farklı şirketlerden ulaşım ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Patagonya’da Bölge İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Bölgede ulaşım genellikle otobüs ve tren sistemleri ile gerçekleşmektedir. Şehirlerarası ulaşımda da otobüs ve tren ulaşım aracı olarak kullanılır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Las Vegas Uçak Bileti

Las Vegas Uçak Bileti

Las Vegas Uçak bileti ile eğlence mekanları, devasal otelleri, tatil köyleri ve tema parkları ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir