Anasayfa / Amerika Birleşik Devletleri Uçak Bileti / İstanbul Boston uçak bileti
İstanbul Boston uçak bileti
İstanbul Boston uçak bileti

İstanbul Boston uçak bileti

Boston şehri turistik açıdan oldukça ilgi gören bir şehirdir. Bu yüzden çok tercih edilir. İstanbul Boston uçak bileti  hakkında bilgi edinelim.

İstanbul Boston uçak bileti

Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk göçmen alan şehri Boston’dur. Şehre ilk 17. yüzyılda göç etmeye  başlayanlar Protestanlık mezhebini benimseyen İngilizlerdir. Şehrin ismi de St Botolph’s Town kelimesinin kısaltılmasıyla oluşmuştur. 19. yüzyıl itibariyle şehre İrlandalı ve İtalyanların gelmesiyle şehrin nüfus yapısında köklü değişiklikler meydana geldi. Bu köklü değişikliklerden doğan sonuçlardan biriside  Protestanlık mezhebi yerine Katolik mezhebi şehirde yoğunluk kazanmaya başlamış ve şuan itibariyle Boston şehri Amerika’da İrlanda kökenlilerin en fazla olduğu şehir haline gelmiştir.

Boston şehri günümüzde önemli bir sağlık, eğitim, teknoloji ve finans merkezi haline gelmesiyle büyük oranda göç almaktadır. Harvard Tıp Fakültesi, Harvard Üniversitesi, Wellesley Koleji ve Boston Üniversitesi gibi dünyaca bilinen eğitim kurumları Boston ve civarında yer alırlar. Brigham ve Kadın Hastanesi, Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi , Massachusetts Genel Hastanesi, Brigham ve Kadın Hastanesi, Boston Çocuk Hastanesi, Dana-Farber Kanser Enstitüsü ve Massachusetts Üniversitesi bütün dünyada çoğu hastanın tedavi amacıyla geldikleri ünlü tıp merkezleridir.

Boston’da Ulaşım

Boston’da tramvay şehir trafiğini azda olsa hafiflettiği gibi aynı zamanda ulaşımın en uygun fiyatlı yoludur. 1$ karşılığında belli istasyonlardan yapacağınız güzergâh değişikliği ile şehrin istediğiniz bölgesine kolaylıkla gidebilirsiniz. Tramvay güzergâhları kırmızı, turuncu, yeşil ve mavi olarak renklere ayrılmıştır. Kırmızı hat ile MIT ve Harvard üniversitelerine, yeşil hat ile de Boston College ve Boston University ‘e ulaşabilirsiniz. Diğer ulaşım seçenekleri de taksi, otobüs ve araba kiralamadır. Özellikle hava alanına indiğinizde burada bulunan birçok araba kiralama şirketlerinde bu işlemini halledebilirsiniz.

Boston’da Alışveriş Yerleri

Copley Place Mall ve The Shops at Prudential Center, Cambridge Side Galleria, The Mall at Chestnut Hill, Wrentham Outlet Center, Burlington Mall.

Boston’da Gezilecek yerler

Duck Tours, Prudential Towers and John Hancock Building, Newbury Street, North End, Theater District, Quincy Market ve Faneuil Hall Marketplace, Salem, New England Aquarium, Museum of Science, USS Constitution Museum, Whale Watch Cruise, Museum of Fine Art

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Kaliforniya Uçak Bileti

Amerika’nın incisi olarak nitelendirilen şehir Kaliforniya, diğer adıyla “Altın Eyalet” gezi planlarınıza Kaliforniya Uçak Bileti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir