Anasayfa / Slovakya Uçak Bileti / Bratislava Uçak Bileti
Bratislava Uçak Bileti
Bratislava Uçak Bileti

Bratislava Uçak Bileti

Bratislava uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Bratislava uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Slovakya’nın başkenti olan Bratislava, küçük bir şehir olmasına karşın dünyanın en dikkat çeken bölgelerinden birisi. Özellikle Avrupa gezilerinde listenin her zaman üst sıralarında yer almayı başaran Bratislava, küçük yapısına karşın oldukça yoğun. Günümüze kadar tarihi değerini korumayı başaran şehir, sadece mimarisiyle dahi özel bir şehir. Şehirde kültür ve sanat etkinlikleri ön planda olduğu gibi turistlerin Bratislava’yı tercih etmesindeki etkenlerin başında da bu özellik geliyor. Şehir karasal bir iklime sahip olduğu için ziyaretler genelde yaz aylarında gerçekleştirilir. Özellikle Şubat aylarında termometreler 0 derecenin altına inmektedir.

Bratislava’da Ulaşım

Tuna Nehri, Bratislava için oldukça önemli bir konumda. Bratislava’nın başkent olması, şehrin daha fazla yatırım almasını ve ilgi görmesini sağlamış durumda. Bu bakımdan şehir içi ulaşım ağında da ciddi bir iyileştirmeler söz konusu. Bratislava Milan Rastislav Stefanik Havalimanı ile ulaşımın sağlandığı Bratislava için aynı zamanda Viyana Uluslararası Havalimanı da tercih edilebilir.

Şehir merkezine gitmek isteyen kişiler ise toplu taşıma olarak otobüsler tercih edebilir. Şehir içi seferlerinde trenler kullanılmadığından dolayı kişilerin tren seçeneği yok. Şehirde genelde merkezler yürüme mesafesinde olduğu için çok fazla ulaşım aracına ihtiyaç duyulmuyor. Toplu taşıma ücretleri de diğer Avrupa şehirlerine göre oldukça ekonomik. Bu bakımdan kişiler taksi ya da araç kiralama gibi diğer ulaşım araçlarından ziyade toplu taşımayı kullanıyor. Şehir içi ulaşımında tercih edilen diğer bir araç ise tramvay.