Anasayfa / Çin Uçak Bileti / Guangzhou Uçak Bileti
Guangzhou Uçak Bileti
Guangzhou Uçak Bileti

Guangzhou Uçak Bileti

Guangzhou uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Guangzhou uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

12 milyonluk büyük bir eyaletin başkenti olan şehir Guangzhou, Çin Eyaletinin de en kalabalık üçüncü şehri olmaktadır.

Şehir, M.Ö 214 yılında kurulmuştur. Şehrin ilk ismi Panyu’dur. M.Ö 206 yılında ise Nangue Krallığının başkenti olduğu için büyüyüp zamanla Guangzhou ismini almıştır. Çin’in kaderini etkileyen şehirlerden biri olan Guangzhou, İpek yolunun başladığı noktalardandır. İpek yolu sayesinde büyük gelişim gösteren bölge Çin’i de gelişimde önemli derecede etkilemiştir. Bölge, Guangzhou eyaletinin başkenti olmaktadır. Şehir dünya genelinden en çok göç alan bölgedir. Özellikle çevrelerinde bulunan gelişmemiş ülkelerden daha fazla göç almaktadır. Sırf bu yüzden dünya ülkelerinin başkenti olarak da anılmaktadır. Batıda şehrin ismi Kanton bilinir. Liman şehri olan Guangzhou, Çin tarihinde de önemli bir yere sahip olmuştur. Şehrin tarihine biraz daha göz gezdirdiğimiz zaman Arapların şehri 758 yılında istila ettiğini görmekteyiz. Önemli tüccarların durak noktası olan şehirde 878 yılında yabancı tüccarlar bir isyan başlatmıştır. Bu isyan sonucu yabancı tüccarlar infaz edilerek isyan durdurulmuştur. Şehir sonraki yıllar yine önemli ticaret noktası olmaya devam etmiştir. Yahudi, Fars ve Araplar bu şehirde en çok uğrayan tüccarlar olmaktadır.

Guangzhou’ya Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır ?

Asya hava yolu şirketlerini kullanarak şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak uzaklık fazla olduğu için bilet fiyatları pahalı olabilmektedir. Türkiye’den şehre uçak seferleri düzenlenmektedir. Aktarmalı uçuşlarda ise ulaşımınız 1 günden fazla sürebilmektedir.

Guangzhou Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır ?

Şehrin Liwan ve Yuexiu bölgeleri yürüyerek gezebileceğiniz yerlerdendir. Birbirine yakın olan bu bölgeleri yürüyerek gezebilirsiniz. Şehirde ulaşım ağlar içerisinde metro en çok kullanılanıdır. 1999 yılında açılan metro sisteminde 8 hattın olduğunu söyleyelim. Şehirde diğer bir gelişmiş ulaşım ağıda otobüslerdir. Şehrin her noktasına otobüsler ile rahatlıkla gidebilirsiniz. Birçok ülkede olduğu gibi bisiklet ile gerçekleştirilen ulaşım bu şehirde de desteklenmektedir. Hem hava kirliliğini önlemek hem de insanları bisiklet sporu ile sağlıklı ulaşım sağlamaları şehirde ilgi görmeye başlamıştır. Belli noktalardan bisiklet kiralayarak gezinize başlayabilirsiniz. Bölgenin en tarihi yerleri Liwan ve Yuexiu bölgeleridir. Bu bölgelere de ulaşım kolay olduğu için gezi yerlerine ziyaretinizi kolay gerçekleştirebilirisiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Hong Kong Uçak Bileti

Hong Kong Uçak Bileti

Hong Kong uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Hong Kong uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir