Anasayfa / Gürcistan Uçak Bileti / Batum Uçak Bileti
Batum uçak bileti
Batum uçak bileti

Batum Uçak Bileti

Batum uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Batum uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Karadeniz kıyısında yer alan Batum, Gürcistan’ın güneybatısında bulunuyor. Gürcistan’ın üçüncü büyük kenti Batum olmaktadır.

Küçük Kafkas Dağları’nın eteklerinde bulunan Batum, sıcak bir yerdir. Sahil kesim ise oldukça hareketli olmaktadır. Kentin genel olarak geçim kaynakları turizm ve kumar olmaktadır. Bunun yanı sıra önemlide bir liman kenti oluşu şehri gelişimi için büyük rol oynamıştır. Türkiye’den tatil için Batum’a gidenler Gürcü kentlerinden ilkini görmüş olacaklar. Batum’da bulunan restoranlar, oteller, gece hayatı ve gezilecek yerler ziyaretçilerin beğenisi ile karşılaşmaktadır. 2007 yılından beri şehrin belli bölgelerine yüksek binalar ve modern tarzda olan inşaatlar yapılmıştır. 145 metre yükseklikte olan Alfabetik Kule, baş aşağı olan beyaz saray, Akropolis gibi birçok farklı tarzda yapılmış binalar şehri süslemektedir. Tatil beldesi ve liman kenti olma özelliği ile şehir, turistlerin ilgisini çekmektedir. Ülkenin yaz tatili için başkent gördüğü şehir, cazibesini zarif fin – de -siecle mimarisine borçlu olmaktadır. Ülkede 3. Uluslararası Havalimanına sahip olan Batum, gürcü tarihi ile de gezilip görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Batum’a Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Batum, Gürcistan’ın güneybatısında, Karadeniz’in de doğu kesiminde yer alır. Sarp Sınır Kapısı ile de ülkemize bağlanmaktadır. Türkiye’den Batum’ a gerçekleştirilen uçuş seferleri ile direk ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’den Batum’ a uçuşlar 1 saat 30 dakika sürmektedir. Batum sınır komşumuz olduğu için aracınızla da Batum’a geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra Artvin’ den kalkan otobüsler ile de Batum’a gezmeye gidebilirsiniz. Birçok Batum gezi turları bulunmaktadır. Bunlardan biri ile anlaşıp şehrin önemli yerlerini daha verimli gezebilirsiniz.

Batum Şehir İçi Ulaşım

Batum şehir içi ulaşım araçlarında taksi kullanabilirsiniz. Taksiye bindiğiniz zaman taksi metrenin sıfırlandığına bakmanızı öneririz. Yanınızda gideceğiniz yerin adı ve adresi var ise taksiciye göstererek daha kolay anlaşma sağlayabilirsiniz. Araç kiralayarak da şehri kolaylıkla gezebilirsiniz. Araç kiralama ücretleri Batum’ da çok pahalı değildir. Şehirde kullanılan en yaygın ulaşım araçları ise bisikletlerdir. Doğayı kirletmemek için kullanılan bisikletler en çok tercih edilenler arasındadır. Şehirde bulunan bisiklet kiralama yerlerinde bisikletinizi kiralayabilirsiniz.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir