Anasayfa / Danimarka Uçak Bileti / Kopenhag Uçak Bileti
Kopenhag Uçak Bileti
Kopenhag Uçak Bileti

Kopenhag Uçak Bileti

Kopenhag uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Kopenhag uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag,”ticaret limanı” veya “tüccar limanı” anlamına gelir. 5 milyonluk bir nüfusa sahip olan kent,  insan hakları sıralamasında dünyada ön sıralarda yer alıyor. Kopenhag’ ta yolların yüzde 30’ı bisiklet yoludur. Bir zamanlar Viking balıkçı köyü olan bu şehirde, anketlere göre dünyanın en mutlu insanları yaşıyor. Birkaç kez de yaşamak için dünyanın en ideal şehirleri listesinde yer almıştır. Kopenhag, tarihi binaları, eğlenceli gece hayatı ve alışveriş imkânları ile önde gelen seyahat dergilerinin sıralamalarında en üstte yer alıyor. Şehir merkezi, Vesterbro, Nørrebro, Østerbro, and Christianshavn gibi birbirinden farklı mahallelerden oluşuyor. Tarihi ve yaşam tarzı ile ilgi çekici bir şehir. Kopenhag’ ta yaz ayları bahar ayları gibi geçer, kış aylarında ise oldukça soğuktur. Ayrıca yılın hemen her mevsiminde yağmura yakalanabileceğiniz bir şehir. Yaz ayları, gündüzleri ortalama 20 derece, akşamları ise ortalama 12 derece civarında geçer. Hem hava sıcaklıkları hem de uzun günleri bakımından şehri ziyaret için en ideal zamanlar. Ancak bu aylar aynı zamanda yağışın da en bol olduğu günler.

Kopenhag’ta ulaşım

Kopenhag’da görülecek önemli yerlerin çoğu yürüme mesafesinde yer alıyor. Ayrıca alışveriş yapılacak yerler de genellikle yaya olarak gezilen caddelerde yer alıyor. Bu sebeple şehir ise ulaşımın oldukça kolay olduğu bir yer. Ayrıca 39 km’lik bisiklet yolları ile normal ya da elektrikli bisiklet kiralayarak da gezebilirsiniz.Şehirde bulunan tren, otobüs ve metro hattını da kullanabilirsiniz.

 

Uçak Bileti