Anasayfa / Hollanda Uçak Bileti / Giethoorn Uçak Bileti
Giethoorn Uçak Bileti
Giethoorn Uçak Bileti

Giethoorn Uçak Bileti

Giethoorn uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Giethoorn uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Hollanda’nın sevilen köylerinden bir tanesi olan Giethoorn, yeşilliği ile sevilen yerlerden birisi oluyor.

İnsanlar için vazgeçilmez olan gezi aktivitesini gerçekleştirmeniz için tavsiye edilen en güzel yerlerden bir tanesi de Hollanda da bir köy olan Giethoorn. Hollanda’nın doğal güzelliğini yansıtan Giethoorn, bir masal kasabası olarak nitelendiriliyor. Köyde minik çiftlikler, köyler, köprüler bulunuyor. Görsel olarak da göze hitap eden ve güzel fotoğrafların çekinilebileceği, karakteristik bir hava estiren yerlerden birisi oluyor. Bölgenin Venedik’e benzetilmesi kanallarından kaynaklanıyor. Şirin bir kasaba görünümün de olan Giethoorn, huzurlu bir hava sunarak, manzarasıyla bu huzurlu havayı adeta taçlandırıyor. Hollanda’nın kuzey bölgesinde bulunan Overijssel Eyaletinin De Wieden ve De Werribben isminde ki bölgede bulunan Giethoorn “Unesco Dünya Mirası” listesinde yer alan ve oldukça dikkat çeken bir yer olarak adından söz ettiriyor.

Güzel kasabada kanallarının üzerinde tekneler ile dolaşabiliyor. Ayrıca bazı evlere kanallar üzerinden ulaşılabiliyor. Evlere dağıtılacak olan postaların postacıların tekne ile kanal üzerinden postaları dağıttığına şahit olabiliyorsunuz. Kanallar 90 km uzunluğunda olmakta. Kanal üzerinde teknelerle gezinti sağlanıyor olup kanalların kenarlarında da bisiklet ile doğayı gezebiliyorsunuz. Bazı yerlerde ise kanal turlarının olduğu görülüyor. Fotoğraf tutkunlarının ise beğendiği manzaralar ile karşı karşıya gelmesi ortaya müthiş çekimlerin yapılmasına imkan doğuruyor. Kiralayacağınız bir bot ile ormanın derinliklerine doğru ilerliyorsunuz. Doğa severler için vazgeçilmez olan bir aktivite ile iç içe oluyorsunuz. Alışveriş tutkunları için hediyelik eşya dükkanlarının olduğu gibi mini müzelerde kasabanın içerisinde yer alıyor. Kasabada Temmuz ve Ağustos aylarında gidilmesinin tavsiye edildiğini belirtelim. Çünkü hem festivallerin olduğu hem de doğanın yeşillikleri ile kavuştuğu o manzaraları görmeniz tavsiye ediliyor. Kışın ise yine doğal güzelliğini bozmayan kasabanın ziyaretçileri oldukça fazla.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Amsterdam Uçak Bileti

Amsterdam Uçak Bileti

Amsterdam uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Amsterdam uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …