Anasayfa / Hollanda Uçak Bileti / Eindhoven Uçak Bileti
Eindhoven Uçak Bileti

Eindhoven Uçak Bileti

Eindhoven uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Eindhoven uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

eindhoven gezi rehberi eindhoven yemekleri

Hollanda’nın en büyük şehirleri içerisinde yer alan Eindhoven’e Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır. Hollanda’nın Amsterdam, Roterdam, Lahey ve Utrecht gibi büyük şehirlerinden sonra gelen Eindhoven, kalabalık bir şehirdir. Hollanda’nın genelinde bisiklet kullanmak oldukça yaygındır. Hava kirliliğini önlemek için bisiklet ulaşım aracı olarak sıkça kullanılmaktadır.

Dünyanın en mutlu ülkelerinden biri seçilen Hollanda insanlar tarafından gezilmek istenilen bir yer. Özellikle Amsterdam başta olmak üzere Eindhoven gibi büyük şehirleri her yıl turistler ziyaret etmektedir. Hollanda her mevsim güzel olduğu için yılın belli bir dönemlerinde gitmenizi özellikle belirtmiyoruz. Kışın doğal manzaraları, sonbaharda dökülen yaprakları, yazın ise cıvıl cıvıllığı ile her mevsim ziyarette bulunabilirsiniz.

Eindhoven’e Ulaşım

Ülkemizden direk olarak Eindhoven’e uçuş gerçekleşmemektedir. Ancak İstanbul’dan Hollanda’ya 3,5 saatlik bir yolculuk sonrasında ulaşabilirsiniz.  Hollanda’ ya ulaştıktan sonra 20 dakikalık bir kalkan tren ile 1 saat 20 dakika içerisinde Eindhoven’e ulaşıyorsunuz.

Eindhoven Şehir İçi Ulaşım

Eindhoven kalabalık bir şehir olduğu için ulaşım genellikle insanların bisiklet kullanmaları ile sağlanıyor. Ancak tabi ki otobüs ve taksi seçenekleri de şehir içi ulaşımda sizlerin tercihine bağlı. Einhoven havalimanı şehir merkezine 5 kilometre bir mesafede bulunuyor. Havalimanına geldikten sonra şehir merkezine 401 ve 402 numaralı otobüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz. Otobüs biletini almak için otobüs şoförlerinden yardım alabilirsiniz. Yaklaşık 7.6 Euro’ dan biletinizi alıp yolculuğunuza devam edebilmektesiniz. Şehirde bulunan tren yolu da ulaşım sağlayacağınız diğer bir seçenek olmaktadır. İnsanlar en çok otobüsleri tercih etmektedir. 10 dakikalık bir süre içerisinde şehrin merkezine ulaşabiliyorsunuz.

Hollanda’ya gittiğiniz vakit konaklamak içinse birçok alternatif sizleri bekliyor olacak. Her bütçeye göre otel ve konaklama yerleri mevcut. Özellikle öğrenciler için Eindhoven’da uygun konaklama yerlerini bulabilirsiniz. Vestdijk bölgesinde yer alan konaklama tesislerine ise göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Eindhoven kenti ılıman iklim kuşağında yer aldığı için fazla yağış alan bir kenttir. O yüzden gezi amaçlı geldiğiniz bu kentte hazırlıklı olmanız için bavulunuza yağmurluğunuzu da atın. Hollanda’ da zaman zaman düzenlenen festivallere de katılarak güzel bir tatil geçirmeniz kaçınılmaz olacaktır.

 

 

 

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Amsterdam Uçak Bileti

Amsterdam Uçak Bileti

Amsterdam uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Amsterdam uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir