Anasayfa / Yeni Zelanda Uçak Bileti / Wellington Uçak Bileti
Wellington Uçak Bileti
Wellington Uçak Bileti

Wellington Uçak Bileti

Wellington uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Wellington uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

wellington gezi rehberi wellington yemekleri

Yeni Zellanda’nın başkenti olan Wellington, Okyanus kıtasında bulunan en kalabalık şehir olmakta. Wellington, 1848 ve 1855 yıllarında depreme uğrayan bir şehir olarak kırık fay hatları üzerinde bulunan bir şehirdir. Ilıman bir iklime sahip olan şehir, en çok rüzgar alan bölgede bulunmaktadır. Şehirde modern tarza binalara denk gelebilirsiniz. Wellington’ da konaklama ücretleri genel olarak pahalı olsa da 3 yıldızlı otellerde konaklama fiyatları düşük bütçenize uyum sağlayabilir. Ancak Noel zamanları otel fiyatları neredeyse 2 katına çıkabilir. Şehirde yaz ayları genel olarak turizm açısından yoğun geçmektedir. Şehri gezmeyi düşünenler buraya gelmek için yaz aylarını tercih edebilirler. Wellington, yeşil alan ve volkanik tepelerle çevrili bir yerdir. Sonbahar aylarında hava genellikle 14 ve 19 derece arasında olur. Kış aylarında ise bölgede dağ zirvelere karla kaplanır ve kayak severler için muazzam bir ortam oluşur. Kayak merkezleri ise şehirde kış aylarında ilgi gören yerler içerisinde bulunuyor. Şehirde sayısı kültür ve sanat aktiviteleri de düzenlenmektedir. Yüksek yaşam kalitesi ile Wellington severek gezebileceğiniz  yerlerden birisi olmakta.

Wellington’ a Ulaşım

Yeni Zellanda’nın en kalabalık şehirlerinden birisi olan Wellington, a direk uçuş bulamamaktasınız. Ancak İstanbul’dan 2 defa aktarma yaparak bu şehre ulaşabilirsiniz. Wellington’a ulaşmak için Manila, Dubai, Hong Kong, Şanghay, Sydney, Pekin ,Kuala Lumpur gibi yerler bazı aktarma duraklarındandır. Uçuş süreleriniz aktarmada dahil 25 ve 30 saat sürebilmektedir.

Şehir içi ulaşım Wellington’ da çok gelişmiştir. Şehrin hemen hemen her bölgesine otobüs kalkmaktadır. 108 güzergah ve 2.800 tane durağın olduğu şehirde, tren taksi ve otobüs kullanarak istediğiniz yerlere kolaylıkla gitme imkanına sahipsiniz. Wellington’ dan şehir merkezine olan uzaklık 5 kilometredir. Şehirde otobüs kullanımı diğer ulaşım araçlarına nazaran daha yaygındır. Şehrin en ünlü yerlerinden olan Lambton Quay Bunny, Brandon ve Hunter sokaklarına kadar otobüs ulaşımının olduğunu belirtelim. Şehirde otobüs ulaşımı taksiye göre daha uygun fiyatlıdır. Otobüsler 7/ 24′ ten akşam 21:00 ve 18:00 a kadar sürebilmektedir. Şehir içi ulaşım kolaylığı ile görmek istediğiniz yerleri de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir