Anasayfa / Çin Uçak Bileti / Suzhou Uçak Bileti
Suzhou uçak bileti
Suzhou uçak bileti

Suzhou Uçak Bileti

Suzhou uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Suzhou uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Suzhou Hakkında

Çin’in Jiangsu eyaletine bağlı olan şehrin bölgenin ekonomik ve ticaret şehirlerinin ortak noktası olarak  biliniyor.

Suzhou, Çin’in Jiangsu eyaletinde bulunan bir şehirdir. Oldukça turiste ev sahipliği yapan şehrin hem tarihi hem de görselliği merak uyandırıyor. Çin için önemli bir yere sahip olan şehrin ekonomik katkı sağladığını belirtelim. Çünkü şehirde ticarete yönelik ipek üretimi ve satışı yapılıyor.Şehirde yapılan ticaret ile Çin’e de önemli destek sağlanıyor. Ticaret kapsamında ise önemli bir yere sahip olan şehrin Jiangsu eyaletine bağlı ikinci büyük şehir olduğu biliniyor. Şehrin nüfusu ise 2.4 milyon kişidir. Şehir M.Ö 514 yılı içerisinde inşa edilmiştir. Bölgede tarihsel olarak birçok kalıntı bulunmaktadır. Bulunan ve incelenmiş olan kalıntıların belli başlı müzelerde yer aldığı biliniyor. Bu kalıntıların çok eski dönemlere ait olması şehirde zengin tarihsel kalıntıların fazla olduğunu yansıtıyor. Sizlerde Çin’in gözde şehirlerinden birisi olan Suzhou’ya giderek  müzeleri ziyaret edebilirsiniz.

Şehrin kanallara yakın olduğunu da olumlu bir avantaj oluyor. Bunun yanı sıra Yangtze nehrine yakındır. Şehir Doğunun Venedik’i olarak biliniyor. Şehirde en çok dikkat çeken yerlerin ise tarihi köprüler, özenle bakılmış bahçeler ve kanallar olduğu görülüyor. Şehir bahçelerine oldukça önem veriyor olup turistler tarafından da oldukça ilgi duyulan yerlerden oluyor. Şehir 1997 ve 2000 yılları arasında UNESCO tarafından şehrin klasik bahçeleri ile Dünya Kültür Mirası Listesine girerek koruma altına alınmıştır. Ülke de ise koruma altına alınan bahçelerden bazıları şunlardır; Shizi Lin, Liu Yuan, Canglang Pavilion ve Zhuoz heng Yuan oluyor. Şehirde ipek üretimin de ön planda bulunuyor. Çin’in önemli bir ipek endüstrisinin bulunduğu bölge olarak ticarette önemli bir paya sahip. Şehrin iklim özelliklerinden bahsedecek olursak kış aylarında yaşanan soğuk hava etkisini Sibirya’da gelen rüzgarlardan almaktadır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Hong Kong Uçak Bileti

Hong Kong Uçak Bileti

Hong Kong uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Hong Kong uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …