Anasayfa / Norveç Uçak Bileti / Svalbard Uçak Bileti
Svalbard Uçak Bileti

Svalbard Uçak Bileti

Svalbard uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Svalbard uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Norveç’te bulunan Svalbard, Kuzey Buz Denizi üzerinde bir ada. Takımadalardan oluşan bölge, kutba yakın olması nedeniyle farklı bir iklim ve coğrafyaya sahip olurken tüm bu şartlar yaşam şartlarını da doğrudan etkilemiş durumda. Dünyadaki en kuzey noktalardan birisi olan Svalbard, kutup hayatını seven kişiler için farklı bir deneyim sunar. Kutup ayıları, kar ve buzullarla çevrili şehirde 19 Nisan ile başlayan gün 23 Ağustos’a kadar sürüyor ve bu tarihler arasında sürekli güneşli hava yine farklı bir durum ortaya çıkıyor. Bu tarihler dışındaki dönemlerde de Svalbard alabildiğince karanlık.

Svalbard’da Neler Var?

Svalbard’ın en kuzeyde olması, ziyaret eden kişilerin farklı bir his yaşamasını sağlıyor. Dünyanın en kuzeyinde olmak ve kutuplara yakın olmak çoğu kişi için farklı bir keyif, unutulmaz bir heyecan.  Sürekli karanlık ya da ışık altında duramayacak kişiler için çok fazla uygun olmayan Svalbard için ziyaret öncesinde kişilerin iyi bir hazırlık ve karar verme sürecini geride bırakması gerekiyor. Özel bir idari yapısı bulunan Svalbard, bu bakımdan kendi kendini yönetiyor. Schengen sınırları içerisinde bulunmayan Svalbard için kişilerin klasik prosedürleri yerine getirmesi gerekiyor. Şehre ulaşmak adına kişilerin Almanya, Norveç ve İsviçre’yi kullanması gerektiğinden adada pasaport kontrolü gibi sıkıcı işlerle uğraşmaya gerek kalmaz. Svalbard’a gitmek isteyenlerin bu ülkeler üzerinden geçiş yapması gerekir. Bunun için de denizyolu tercih edilebilir. Kenti dolaşacak kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli detaylardan bir diğeri ise kutup ayılarıdır. Şehir sınırlarında sık sık kutup ayısı uyarıları verilir ve kişilerin bu konuda dikkat etmesi gerekmektedir. Svalbard nüfusundan çok daha fazla kutup ayısının bölgede yaşadığı tahmin ediliyor.

Uçak Bileti