Anasayfa / Almanya Uçak Bileti / Leipzig Uçak Bileti
Leipzig Uçak Bileti
Leipzig Uçak Bileti

Leipzig Uçak Bileti

Leipzig uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Leipzig uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Almanya’nın 500 bin nüfuslu en büyük şehirlerinden biri olan Leipzig, Saksonya eyaletine bağlıdır. Tarih ve kültürel anlamda oldukça zengin olan Leipzig, Berlin’den sonra Almanya’nın en büyük havalimanına ev sahipliği yapıyor. Almanya’nın en büyük anıtı olarak bilinen Voelkerschlachtdenkmal yine bu şehirde bulunuyor. Sahip olduğu yol yapısı ile birçok Almanya kentinde olduğu gibi, bisiklet sürmeye oldukça elverişli. Klasik müziğin önemli sanatçılarından biri olan Johann Sebastian Bach’ta bu şehirde yaşamış ve yaşadığı ev şu an, sanatçının eserlerine adanmış bir müze olarak kullanılmaktadır. Leipzig’te, geleneksel yemekler de bulmanız mümkün. Her anlamda, Almanya’nın en zengin kentlerinden biri olarak nitelendirilebilir. Saksonya eyaletinin en büyük kenti olan Leipzig, endüstriyel anlamda da oldukça gelişmiş bir kenttir.

Leipzig’de ulaşım

Leipzig, Berlin’den sonra Almanya’nın en büyük havalimanına sahip. Leipzig Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için, yolculara çok fazla seçenek sunuluyor. Tren, otobüs, tramvay kullanabilir ya da taksiye binebilirsiniz.

Araç kiralama

Dilerseniz, araç kiralama seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz, havalimanında bulunan ofislerden birinden aracınızı kiralayabilirsiniz.

Otobüs

Otobüsle merkeze gitmek isterseniz, aktif olarak çalışan otobüs hatlarını kullanabilirsiniz Otobüsler 30’ar dakika arayla kalkmaktadır. Şehir merkezine varmanız, yaklaşık yarım saati buluyor. Otobüs ücretleri tren ücretine göre daha yüksek. Şehir içerisinde de hizmet veren otobüslerin seferleri 5.31’de başlıyor.

Servis

Rahat bir şekilde şehir merkezine ulaşmak  istiyorsanız, havalimanı tarafından düzenlenen özel servisleri de tercih edebilirsiniz. Bu servisler en fazla 8 yolcu kapasiteli. Bunun yanı sıra, beklemek istemiyorsanız, servisler uçuşunuzun hemen ardından şehir merkezine gitmeniz konusunda yardımcı olabilir.

Taksi

Taksilerin fiyatlarının yüksek olmasıyla beraber, gitmek istediğiniz yere daha kısa sürede de varamıyorsunuz. Ortalama bir trenle aynı zaman diliminde sizi merkeze götürüyor. Fakat yine de rahat bir şekilde yolculuk yapmak isterseniz, taksiler de şehir merkezine ulaşımda seçeneğiniz olabilir.

Tren

Havaalanının hemen yanında bulunan istasyondan tren seferlerine ulaşabilirsiniz. Buradan şehir merkezine giden iki ayrı tren hattı bulunuyor. Bunlardan Intercity (IC) olana binerseniz 20 – 30 dakika arasında gideceğiniz yere varabiliyorsunuz. S5 ve S5x adlı hatlarla da, 18 dakika içerisinde merkeze gidebilirsiniz. Bu hatlar, yarım saatte bir kalkar.

Trenle dilerseniz Connewitz, Stötteritz, Thekla ve Miltitzer Allee bölgelerine de gidebilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …