Lefkoşa Uçak Bileti
Lefkoşa Uçak Bileti

Lefkoşa Uçak Bileti

Eğlence, sanat, tarih ve doğal güzelliklerin iç içe olduğu destinasyonlardan olan Lefkoşa uçak bileti ile en doğru tatil yeri olabilir.

Yurt dışı tatil planı yapıyorsanız en uygun bütçe ile gidebileceğiniz tatil yerlerinden birisi Lefkoşa’dır. Lefkoşa Kıbrıs’ın başkentidir. Dünya üzerinde de yeşil hat diye nitelendirilen sınırla iki alana ayrılmış tek şehirdir. Kentin kuzeyinde Türkler güneyinde ise Rumlar yaşam sürdürüyor. Sınırın ortasında Birleşmiş Milletler Barış Güvenlik güçleri bölgenin güvenliğini sağlamaktadır. Sıcak ve kurak iklime sahip kentin, en sıcak ayları ağustos ve temmuz’dur. Soğuk günlerin fazla olduğu aylar ise ocak ve şubat aylarıdır. Kente gitmenin en uygun zamanı mayıs, haziran ve eylül aylarıdır. Lefkoşa Kıbrıs’ın ticari, kültür, sanayi ve ulaşımın en gelişmiş yeridir. Kuzey Kıbrıs adanın %40’ını kapılıyor. Nüfusu 300.000’i geçkindir. Nüfusun %98’i Müslüman’dır. Kuzey Kıbrıs’ın para birimi Türk Lirasıdır. Dünyanın en büyük bayrağı Kuzey Kıbrıs’ın Girne dağlarının eteklerinde yer alıyor.  Lefkoşa’da Selimiye Camisi ve 500 yıllık Türk hamamı vardır. İnsanlar tarihi yapılara büyük önem vermektedirler. Yapılan kazılara bakıldığı zaman insanların Kıbrıs’ta 10.000 yıl önce yaşam sürdürdükleri görülüyor. Tarihi geçmiş dışında en sevilen tatil beldelerinden biridir. Özellikle vizesiz gidilebiliyor olması insanları kendine çeken önemli bir yöndür. Gece hayatı ise son derece hareketlidir. Barlar, eğlence mekanlarının sayısı fazladır. Yaz aylarında hemen hemen her gün konserler düzenlenmektedir.

Lefkoşa’ya Nasıl Gidilir ?

Türkiye’den Lefkoşa’ya direk uçuş seferleri düzenlenmektedir. 1 saat 30 dakika süren uçak yolculuğunun ardından başkente ulaşıyorsunuz. Bunun dışında Mersin’den deniz yolu ulaşım ile Kıbrıs’a gidebilirsiniz.

Lefkoşa Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanıyor ?

Şehir içi ulaşımda genel olarak otobüs ve taksiler kullanılıyor. Dolmuş, araç kiralama ve bisiklet kiralayarak şehir içi ulaşım sağlanıyor.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir