Anasayfa / İngiltere Uçak Bileti / Liverpool Uçak Bileti
Liverpool uçak bileti
Liverpool uçak bileti

Liverpool Uçak Bileti

Kraliyet kararı ile şehir olma özelliği taşıyan Liverpool uçak bileti ile turistik öneme sahip İngiliz şehridir.

1207 yılında küçük bir kasaba olan Liverpool şehrine, 8 sokak ön planda olmak üzere Kraliyet tarafından şehir özelliği veriliyor. Kralın emri ile Castle Street, Juggler Street, Moor Street, Dale Street, Bank Street, Chapel Street, Whiteacre Steet sokakları ilk şehir planlamasına dahil edilmiştir. Nüfus bakımında oldukça kozmopolit bir yapıya sahip olan Liverpool’un,  gelişiminde bu özelliğinin etken olduğu görüyoruz. 18. yüzyılda İrlanda, Amerika ve Avrupa Kıtasında yer alan bölgeler ile yaşanılmış ticari gelişmeler şehrin ilerlemesinin bir diğer etkeni olmuştur.

Liverpool’da en eski Çin mahalleleri yer alıyor. Bunun sebebi ise eski yıllarda bir grup denizcinin Liverpool’a gelip burada yaşam sürdürmeye başlamaları oluyor. Bölgede Çin nüfusunun yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Liman şehri olma özelliğine sahip olan Liverpool, 19. yüzyılın sonlarında  dış ticaret payını büyük oranda büyütmüştür. Birleşik Krallıktaki en çok park sayısının olduğu kenttir. Parkların içerisinde yer alan Stanley Parkı dünyaca ünlü bir parktır. Park, 45 hektarlı genişliktedir. Bunun yanı sıra ünlü Liverpool ve Evertoon futbol kulüplerinin stadyumlarını ayırıyor. Futbol kulüpleri demişken Liverpool, Birleşik Krallıkta en başarı yakalayan futbol şehri olarak anılıyor. Dört Avrupa kupası, 27 lig şampiyonluğu, üç UEFA kupası, 11 FA kupası, altı lig kupası ve bir galipler kupası kazandıkları başarılardandır.

Liverpool’a Nasıl Gidilir ?

Türkiye’den Liverpool’a direk ve aktarmalı olarak uçuş seferleri düzenleniyor. Liverpool John Lennon havalimanına her gün 160 uçuş düzenlendiği belirtiliyor.

Liverpool’da Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanıyor ?

Şehirde iki adet yerel terminal bulunuyor. Otobüs hizmetleri gelişmiş ağa sahiptir. İnsanlar tren, otobüs,taksi ve feribot ile ulaşımlarını sağlamaktadırlar. Mersey Travel adı verilen ( MPT) otobüs hizmetlerini sunan şirketin adıdır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Londra Uçak Bileti

Londra Uçak Bileti

Londra uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Londra uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir