Anasayfa / Slovenya Uçak Bileti / Bled Uçak Bileti
Bled Uçak Bileti
Bled Uçak Bileti

Bled Uçak Bileti

Bled uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Bled uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bled, Slovenya’nın kuzeybatısında göl kenarında bulunan küçük bir şehirdir. Ancak küçük bir yer olmasına rağmen her yıl binlerce turist tarafından tercih edilen harika bir rotadır. Özellikle balayı için muhteşem bir yer. Gerek sıcakkanlı insanları, gerek enfes tatlıları ve gerek huzur dolu göl manzarasıyla gidilmesi şiddetle tavsiye edilir. Bu harkulade manzaraya karşı, şirin ahşap evinizin balkonunda, lezzetli bir Bled şarabıyla anın tadını çıkarın. Sizler için bu şehre nasıl gidileceğine dair bir yazı derledik.

Bled’e nasıl gidilir?

Türkiye’den Bled şehrine direk uçuş seferleri mevcut değildir. Ancak, Lübliyana’ya gidilerek buradan kolaylıkla geçilebilir. Buradan merkeze gitmek yaklaşık 30-40 dakika sürüyor. Joze Pucnik Havaalanı’ndan Bled’e geçebilmek için tren veya otobüs kullanabilirsiniz. Biz daha ekonomik olması ve şehri trenle keşfetmenin huzuruna varmanız için treni tavsiye ederiz.  Ancak otobüsü tercih edeceksiniz her saat kalkan seferler de sizlere zaman avantajı sağlayabilir. 8 euro olan bu yolculuk, yaklaşık 1 saat sürmekte.

Bled iklimsel koşulları

Slovenya’nın kuzeyinde olan Bled, denize sahip değildir. Ayrıca Slovenya’nın Adriyatik şehrine kıyısı olmasına rağmen Akdeniz iklimine sahip değildir. Şehrin içine girdikçe soğuk hava artmaktadır. Dolayısıyla Bled kış aylarında sert ve nemli iklim şartlarına hakimdir. Bununla birlikte kış aylarında kar yağışı yoğundur. Şehrin en sıcak ayı da temmuzdur. Şehri gezmek ve ziyaret etmek için en uygun zaman yaz aylarıdır. Özellikle ağustos ve temmuz ayları seyahat için birebirdir. Dolayısıyla turizm açısından en yoğun olan zaman dilimi de bu aylarda oluyor.