Anasayfa / Nepal Uçak Bileti / Katmandu Uçak Bileti
Katmandu Uçak Bileti
Katmandu Uçak Bileti

Katmandu Uçak Bileti

Katmandu uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Katmandu uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Katmandu, Hindistan ve Çin’in arasında kalmış küçük bir ülke olan Nepal’in başkentidir. Daha çok tapınakları ile ünlüdür. Aynı zamanda ülke için önemli bir ticaret merkezidir. Farklı lezzetler arayanlar için de birebirdir. Özellikle Uzak Doğu ülkelerine ilginiz varsa, bu geleneksel yeri muhakkak ziyaret etmelisiniz. Ayrıca bu şehre ayak bastığınız an, sıcakkanlı halkı sizi tüm samimiyeti ile karşılayacaktır. Sizler için Katmandu’ya nasıl gidileceğine dair bir yazı derledik

Katmandu’ya nasıl gidilir?

Katmandu şehrine, Türkiye’den direk uçuş seferleri mevcuttur. Haftanın her günü bu seferler devam etmektedir. Varış noktasına yolculuğunuz yaklaşık 7 saat sürmektedir. Rahat ve konforlu bir uçuş yapmak istiyorsanız, Doha aktarmalı olarak Qatar Airways’i tercih edebilirsiniz. Bu uçuşların süresi toplam 9 saat sürmektedir. Ancak hava yolu ile ulaşım istemiyorsanız, tren yoluyla gidebilmeniz de mümkün.

Katmandu’da ulaşım

Katmandu’da ulaşım otobüs ve minibüslerle sağlanmaktadır. Trafik yönünden çok düzenli ve sakin bir yer değildir. Gideceğiniz yerlere çabucak varmak istiyorsanız, bisiklet turu yapmanızı öneririz. Yerel otobüsler nostaljik olmasıyla birlikte, bir o kadar da ucuzdur. Zaten şehrin genelinin çok pahalı olduğunu söyleyemeyiz. Ayrıca, havaalanına indiğinizde araç kiralama veya taksi ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Katmadu’da iklimsel koşullar

Engebeli bir yapıya sahip olan Katmandu’da, 5 tane iklim tipi görülmektedir. Bu şehir genelde gündüz vakitleri sıcak, geceleri ve sabahları ise serindir. Yağmurun yağma zamanı ise Muson Ayları’na denk gelmektedir. Aynı zamanda özellikle yazın ve kışın nem oranı yüksek bir bölgedir. Bunların yanı sıra ziyaret edilmesi gereken en uygun zamanları ise bahar aylardır. Ve bu aylarda havalar oldukça güzel ve gezmeye elverişlidir.

Uçak Bileti