Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Viyana Uçak Bileti
İstanbul Viyana Uçak Bileti
İstanbul Viyana Uçak Bileti

İstanbul Viyana Uçak Bileti

İstanbul Viyana uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Viyana uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu şehir, geniş ve düzenli bir ulaşım ağına sahip olmasıyla, oldukça rahat gezilebilen bir yerdir. Bunun yanında, müzeleri, sarayları, opera binası ve gezilebilecek pek çok yerine karşın, sizlere nitelikli zamanlar sunacaktır. Avusturya’nın başkenti olmasından dolayı da, ülkenin turizm ihtiyacına oldukça fazla destek vermekte. Çünkü gezilecek yeleri bakımından, en gözde ve popüler yerlerinden biri. Yüzyıllarca Habsburg Hanedanlığı’na ev sahipliği yapması sayesinde, içerisinde çok fazla ve değerli tarihi eserler barındırmaktadır. Burayı tam anlamıyla tanımak ve gezmek isterseniz, sadece 2 veya 3 gününüzü ayırmanız yeterlidir. Bu güzeller güzeli şehri, muhakkak gezi listenizin başlarına eklemelisiniz.

Viyana’ya nasıl gidilir?

Viyana’da, uçuş yapabilmenize imkan verecek bir havalimanı bulunmaktadır. Ülkemizden bu şehre pek çok yerden aktarmasız uçuş sağlayabilirsiniz. Aktarmasız uçuş sağlayabileceğiniz yerler ise, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya gibi büyük şehirlerdir. Yolculuk süresi ise yaklaşık 2 saat 35 dakika civarındadır.

Viyana’ya ne zaman gidilir?

Viyana’da, tipik karasal iklim özellikleri görülmektedir. Dolayısıyla burada, 4 mevsim belirgin bir şekilde yaşanmaktadır. Aynı zamanda, yazlar sıcak geçer ve bu aylarda yağışlar çok nadir görülür. Kışlar ise bir o kadar soğuk ve sert geçmektedir. Bu yüzden tatiliniz için kış sezonunu seçecekseniz, valiz planlamanızı hava şartlarına uygun yapmalısınız. Ortalama hava sıcaklıklarına ve ılık rüzgarlara sahip dönemler ise, İlkbahar ve Sonbahar aylarıdır. Yılın en yağış alan ayı Hazirandır. Bu yüzden tatilinizi planlarken buna dikkat etmeyi ihmal etmemelisiniz. Bunun yanı sıra, şehri ziyaret edebileceğiniz en ideal zaman dilimleri, Temmuz ve Ağustos ayları olmaktadır. Mayıs ve Eylül ayları arasındaki ortalama sıcaklık ise yaklaşık 15 dercedir. Bu ayları da geziniz için tercih edebilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir