Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Gaziantep Uçak Bileti
İstanbul Gaziantep uçak bileti
İstanbul Gaziantep uçak bileti

İstanbul Gaziantep Uçak Bileti

İstanbul Gaziantep uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Gaziantep uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Gaziantep, ülkemizin en gözde şehirlerinden birisi olmakla birlikte, oldukça da köklü bir geçmişe sahiptir. Tarihi yapıları, antik kentleri ve müzeleri ile, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bakırcıların sesi eşliğinde taş duvarlı sokakları gezerken, çağlar boyu çok fazla değişikliğe uğramasına rağmen dimdik ayakta duran mimarisine tanık olacaksınız. Ancak tüm bunların yanında, Gaziantep’in gezileceklerinden çok, yenilecekleri dikkat çekiyor. Öyle ki, çok çeşitli, kendine has damak çatlatacak lezzetleri, bir başka yapıyor bu şehri. Özellikle baklavası ve tatlılarıyla meşhur olmasına rağmen, acılı kebapları da vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Eğer Gaziantep’e seyahat edecekseniz, çok yemeğe hazır olun deriz. Öte yandan, sıcakkanlı insanları da, hoş sohbet ve misafirperverlikleri ile içinizi ısıtacak, şehirden gitmeyi asla istemeyeceksiniz. Bu kültürel tatil turunu, muhakkak seyahat listenize koymanız tavsiye olunur.

Gaziantep’e nasıl gidilir?

İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’dan, bu muazzam şehre haftanın her günü uçuş seferleri düzenlenmekte. Bu uçuşlar, hem aktarmalı hem de aktarmasız olmasına karşın, aktarmasız uçak bulmak oldukça kolay. Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na vardığınızda, 1954 yılında hizmete giren tren garı ile, merkeze ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu yolculuk mesafeniz 20 kilometre olacaktır. Ayrıca demiryolu ulaşım ağı o kadar aktiftir ki, sadece merkeze değil, Türkiye’nin pek çok şehrine ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Gaziantep’e ne zaman gidilir?

Gaziantep’te, hem akdeniz, hem de karasal iklim tipi görülmektedir. Dolayısıyla yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Hava sıcaklığı, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında oldukça fazladır. Bu şehirde şimdiye kadar ölçülmüş en yüksek sıcaklık 44 derece, en düşüğü ise -13 derece olmuştur. Şehri ziyaret edebileceğiniz en ideal dönem Sonbahardır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir