Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Torino Uçak Bileti
İstanbul Torino Uçak Bileti
İstanbul Torino Uçak Bileti

İstanbul Torino Uçak Bileti

İstanbul Torino uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Torino uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kuzey İtalya’nın Piyemonte  Bölgesinin baş şehri olan Torino, etrafı alp dağları ile çevrili bir şehirdir. Ülkenin sanayi merkezi olan şehir, İtalyan otomotiv sektörünün başında ve kalbi konumundadır. Bir ara İtalya’nın başkenti olan Torino, ülkenin kültürel ve tarihi yapısını en güzel biçimde ortaya sunmaktadır. Şehrin içinden geçen Po Nehri ise kente ayrı bir hava katmaktadır. Torino, doğal güzellikleri ve tarihi yapısıyla turistlerin gözde noktalarından biridir.

İstanbul’dan Torino’ya direkt uçuş bulunmamaktadır. İstanbul’dan Milano’ya yapılan direkt uçuş ile gidebilir, Milano’dan karayolu ile Torino’ya ulaşabilirsiniz. Farklı aktarma yerlerinden de şehre, havaalanı servisleri ya da otobüs ve tren ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul Milano arası uçuş mesafesi  yaklaşık  olarak 1.664 kilometredir. Yaklaşık uçuş süresi ise 2 saattir.

Torino’ya ne zaman gidilir?

İtalya’nın genel anlamda sahip olduğu Akdeniz iklimine, Torino daha farklı bir iklime sahiptir. Kışları sert karasal iklime yakın bir hava seyir eden Torino, kış turizmine daha uygundur. Alp dağlarının etkisinde kalan şehir, ilkbahar ve yaz aylarında da sıcak geçmektedir. Soğuk severler şehrin kayak merkezinde keyifli dakikalar geçirebilirler.

Torino’da gezilecek yerler

Kış turizmi için daha sık tercih edilen Torino, kültürel zenginlikleri ve tarihi yapıları ile görülmeye değer yerlerden biridir. Mısır medeniyetine kadar birbirinden donanımlı müzeleri, farklı mimari ve dini yapıları ile sizleri büyüleyebilecek bir şehir diyebiliriz. Bunların yanı sıra Torino gastronomi alanında da ün yapmış bir şehirdir. Torino’da gezebileceğiniz yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Mole Antonelliana
  • Torino Kraliyet Sarayı
  • Torino Otomobil Müzesi
  • Mısır Müzesi
  • San Giovanni Battista Katedrali
  • Palazzo Carignano
  • Palazzo Madama

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir