Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / Machu Picchu Uçak Bileti
Machu Picchu Uçak Bileti
Machu Picchu Uçak Bileti

Machu Picchu Uçak Bileti

UNESCO Dünya Mirası Listesine alınan Machu Picchu uçak bileti ile ziyaretçilerine geniş bir aktivite imkanı yelpazesi sunuyor.

İnkaların şehri olan Machu Picchu, 1450 yıllarında İnka hükümdarı tarafından kurulmuştur. Antik kent 100 yıl sonra terk edilmiştir. Bunun sebebi ise dışarıdan gelen insanların kente getirdikleri çiçek hastalığıdır. 15.yüzyıldan kalma İnka kalesi, 2430 metre yüksekliğindedir. Peru’nun Cusco bölgesinde bulunuyor. Tarihi yapın 1911 yılında ABD’li tarihçi Hiram Bingham’ın sayesinde keşfediliyor. UNESCO Dünya Mirasında ” Özgün İnka Medeniyeti ve olağanüstü mimarinin timsali ” olarak adlandırılmıştır. Bölgede 200 hane bulunuyor. Başarılı sulama sistemi ile yerleşim alanları oldukça ilginç. Taş kaldırımlar ve merdivenleri olan yapının, ulaşım için böyle bir yol denedikleri tahmin ediliyor. Antik kentin doğusunda yerleşim yerleri, batısında ise dini buluşma alanları kullanıldığı varsayılıyor. Alanı gözlemlemek için Torreon adı verilen kule inşa edilmiştir. Kuleden kentin gözlemlendiği tabi ki bir tahmindir.

Machu Picchu kentinin yağışlı ve kuru iki mevsimi vardır. Havanın güneşli olduğuna aldanmayıp yanınıza yağmurluğunuzu alın. Kenti ziyaret etmek için en uygun zamanın temmuz ve ağustos ayları olduğunu belirtelim. Pazar günleri antik kenti ziyaret etmek ücretsiz  olduğu için büyük bir insan kalabalığı meydana gelir. Bölgeyi ziyaret ederken yanınızda mutlaka böceksavar ilaç ve güneş kremi bulundurmalısınız.

Machu Picchu’ya Nasıl Gidilir?

Cuzco şehrinden Machu Picchu’ya kurulan raylı sistem üzerinden gidiliyor. Urubamba nehrine yakın yolculuğun ardından Machu Picchu’ya yaklaşıyorsunuz. Geriye 8 kilometrelik yürüme mesafe kalıyor. Türkiye’den Güney Amerika bölgesine aktarmalı uçuşlar ile gidebilirsiniz.

Machu Picchu Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Antik kenti görmek için kurulan tren sistemi ile gidebilirsiniz. Machu Picchu alanında yürüyerek antik kentin her alanını görme şansına sahipsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir