Anasayfa / İspanya Uçak Bileti / Marbella Uçak Bileti
Marbella uçak bileti
Marbella uçak bileti

Marbella Uçak Bileti

Akdeniz şehirlerinden birisi olan Marbella uçak bileti ile tatil ve gezi planlarınıza eklenebilecek en güzel yerlerdendir.

Marbella İspanya’nın en popüler tatil yeridir. 25 km uzunluğunda sahil şeridi bulunuyor. Akdeniz’in temiz havası, bölgede güneşli gün sayısının fazla olması, insanı kendine çeken plajlar Marbella’nın tercih edilmesindeki yönlerdir. Tatilin dışında kente kültür gezileri düzenleniyor. Sanat galerileri, konferanslar, her yıl düzenlenen etkinlikler kentin ününün artmasını sağlıyor. Marbella’nın en lüks restoranlara ve kulüplere sahip olan yeri Golden Mile’dadır. Burada lüks yatlar, evler, siyah mercedesler oldukça gösterişlidir. Bölgenin sembolleri haline gelmişler diyebiliriz. Arap Krallıklarının Marbella’da yer yer halen evleri bulunuyor. Dünyaca ünlü birçok ünlü isimde Marbella’da yaşamaktadır. Kentin ana dili İspanyolcadır. İngilizcede yaygın konuşulan bir dildir. Para birimi Euro’dur. 1 TL  3,25 Euro’ya tekabül ediyor. Türkiye ile İspanya arasında 1 saatlik zaman farkı bulunmaktadır. Marbella Türkiye’den bir saat geridedir.

Tarihi geçmişine göz gezdirdiğimizde Marbella’nın eski dönemlerde Fenikeliler, Vizigotlar ve Romalıları bünyesinde barındırdığını görüyoruz. Eski yıllarda farklı toplumların bölgede yaşam sürdürmesi, incelenebilir tarihi geçmişin varlığını da beraberinde getiriyor. Emevilerin zamanında ise bölge önemli kıyı şehri görevi görüyormuş. Marbella’ya yılın her mevsimi gidebilirsiniz. En yüksek sıcaklığı ağustos ayında, en soğuk günleri de ocak ayında yaşamaktadır. İlkbahar ve yaz aylarının başlangıç günlerinde tatilinizi Marbella’da başlatabilirsiniz.

Marbella’ya Nasıl Gidilir?

Marbella’ya en yakın havalimanı Malaga havalimanıdır. Türkiye’den Malaga’ya aktarmasız uçuşla gittikten sonra Marbella’ya otobüs ile 40 dakika içerisinde gidebilirsiniz. Otobüs biletlerinin ücretleri tek yön olmak şeklinde 5 Euro’dur.

Marbella Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanıyor?

Marbella’da şehir içi ulaşım taksi ve kiralık araçlar ile sağlanmaktadır. Birçok firma araç kiralamanız için size imkan sunacaktır. Otobüs bir diğer ulaşım aracı olarak karşımıza çıkıyor. Ancak turistler genellikle taksiyi tercih ediyorlar.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malaga uçak bileti

Malaga Uçak Bileti

Malaga uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Malaga uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir