Anasayfa / Suudi Arabistan Uçak Bileti / Mekke Uçak Bileti
Mekke uçak bileti
Mekke uçak bileti

Mekke Uçak Bileti

Mekke uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Mekke uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnanç gezileri denildiği zaman akıllara gelen ilk şehir, kutsal yerlerden birisi olan Mekke’dir. Müslümanlar Suudi Arabistan’ı ziyaretlerinde en çok dini inançlarını ön planda tutmaktadırlar. Mekke bu nedenle büyük önem taşımaktadır. İslam’ın şartlarından bir tanesi Hacca gitmektedir. Müslümanlar hac görevlerini tamamlamak için Mekke’yi ziyaret ederler. Mekke’nin önem taşımasının sebepleri içerisinde Hz. Muhammed’in (s.a.v) burada dünyaya gelmesi ve Kabe’nin Mekke’de yer alması şehri kutsal yapan noktalardan bazılarıdır.

Mekke’nin ilk adı Beka olarak biliniyordu. Hz. İsmail’in soyundan gelenlerin şehri kurduğu ve geliştirdiği söylenmektedir. Hz. Muhammed’in (s.a.v) soyu Haşimoğullarından gelmektedir. Kuran-ı Kerim Hz. Muhammed’e Mekke’nin yakınında bulunan Nurdağı’nın Hira mağarasında indirilmiştir. 630 yılında ilk Müslümanlar tarafından Mekke fethedilir. O günden bugüne kutsal şehir olan Mekke’ye milyonlarca insan ziyarete gelmektedir. Memlüklüler döneminde insanların şehre ziyaret gerçekleştirmeleri için yol ve alt yapı çalışmaları yapılmaya başlanmıştır. Her değişen hükümdarlar şehre hizmetlerde bulunmuşlardır. Günümüzde Mekke’nin etrafında dev binalar, temiz alanlar ve görselliği güzel yapılar yer almaktadır. Mekke’yi her yıl 15 milyon Müslüman ziyaret etmektedir. Beytullah yani ” Allah’ın Evi” olarak bildiğimiz Kabe, insanların hac görevini yerine getirdikleri dini inancın merkezi olmasının yanı sıra ticaretinde önem kazandığı yerlerden biri olmuştur.

Mekke’ye Nasıl Gidilir ?

İstanbul ve diğer birçok şehirden Mekke’ye uçak seferleri düzenlenmektedir. Bazı uçaklar Mekke’ye iniş sağlayamıyorsa Cidde Havaalanına iniş gerçekleştirirler. Cidde’den Mekke’ye otobüsler ile ulaşım sağlanabilmektedir. Özellikle Ramazan ayında şehre Müslümanlar akın etmektedir. Önceden otel rezervasyonlarını yaptırmanızda çok fayda var.

Mekke Şehri İçi Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır?

Şehir içerisinde en uygun fiyatlı ulaşım araçları otobüslerdir. Yerel ve küçük otobüsler kullanılmaktadır. Taksi ve bir tane olan metro hattı da ulaşımda sizlere yardımcı olan araçlardır. Hac bölgesine beş adet daha metro hattı yapılması planlanmaktadır.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir