Anasayfa / Suudi Arabistan Uçak Bileti / Medine Uçak Bileti
Medine uçak bileti
Medine uçak bileti

Medine Uçak Bileti

Medine uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Medine uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İslam dünyasında Müslümanlar için önemli kutsal şehirler içerisinde Mekke’den sonra Medine gelmektedir. Medine, Suudi Arabistan’ın Hicaz bölgesinde kuzeye doğru eğimli olan bir ova içerisinde bulunuyor. Ova, Uhud ve Ayr dağlarıyla çevrilidir. Medine’nin eski ismi Yesrib’dir. Hz. Muhammed’in Kuba kasabasında kaldıktan sonra buraya gelip yerleşmiştir. Kent ” Peygamber Şehri ” olarak nitelendiriliyor. Hz. Muhammed’in kabri burada bulunduğu içinde “nurlu şehir” olarak da anılmaktadır. Şehirde konaklama yerleri daha çok Peygamber Camisine yakın yerlerdir. Fiyatlarda camiye yakınlığa göre değişkenlik göstermektedir.

Medine şehri gündüzleri sıcak olsa da akşamları serinlemektedir. Medine ve Mekke şehri arasında kur farkı olduğunu da belirtelim. Medine şehrinin her yerinde döviz bozdurma imkanınız bulunmaktadır.

Şehirde bazı dini kurallar bulunmaktadır. Kutsal yerlere Müslüman olmayanların girmesi yasaktır. Kenti ziyaret etmek isteyenlerin ocak ve mayıs ayları ile sonbahar aylarında gitmeleri tavsiye ediliyor. Medine’nin en kalabalık olduğu ay ise Ramazan ayıdır. Kentin resmi dili Arapçadır. Suudi Arabistan’da farklı  lehçeleri bulunuyor. Ancak Arapça nüfusun çoğunluğu tarafından konuşulmaktadır.

Medine’ye Nasıl Gidilir ?

Medine’ye bir çok havayolu ulaşım şirketleri seferler düzenlemektedir. Ancak Medine’ye giderken Mekke’den geçmek zorunda kalacaksınız. Mekke’den Medine’ye uçak ile gidebileceğinizin yanı sıra otobüs ve taksi ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ile gitmeyi tercih edecekseniz eğer 80 veya 100 riyal karşılığında Mekke’den Medine’ye gidebiliyorsunuz.

Medine Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır ?

Medine şehri içi ulaşımda toplu taşıma araçları kullanılmamaktadır. Ulaşım aracı olarak taksiler tercih edilmektedir. Taksiye bindikten sonra mutlaka fiyat sorun ve elinizde gideceğiniz yerin adresi bulunsun. Kent içi taksi ücretleri genellikle 15- 30 riyal arasındadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak içinse 70 riyal civarı bir fiyat ödemektesiniz.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir