Anasayfa / Türkiye Uçak Bileti / Ankara Uçak Bileti
Ankara Uçak Bileti
Ankara Uçak Bileti

Ankara Uçak Bileti

Ankara uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Ankara uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Türkiye’nin İstanbul sonrasındaki en kalabalık şehri olan Ankara, başkent olması sebebiyle de özel bir yere sahiptir. Başkent olarak kabul edildikten sonra şehirde artan imar faaliyetleri, farklı yapıların bu bölgede yükselmesini sağlamıştır. Özel gezi alanları, müzeler, Anıtkabir, parklar ve tepe noktaları Ankara’nın gezilecek şehirler listesinde de yer almasını sağlar. Özellikle Ankara’da bulunan Arkeoloji Müzesi gibi sanatsal merkezler, Atakule gibi seyir alanları, Karum Alışveriş Merkezi gibi ortak noktalar ve Gençlik Parkı gibi yeşil alanlar gezilebilecek yerler arasında yer alır. Şehirde gelişmiş bir ulaşım ağı olduğu gibi bölgeye gelen kişiler için ulaşım çok fazla problem yaratmaz. Kış aylarında genellikle iklim sert olduğu için turizm ve yoğunluk yaz aylarında artış göstermektedir. Özellikle yaz aylarında artış gösteren Ankara Uluslararası Film Festivali gibi özel etkinlikler de yine Ankara’nın dikkat çekmesini ve ziyaret edilmesini sağlar.

Ankara’da Ulaşım

Ankara’da havalimanı bir tane olduğu için kişilerin havayolu ile bölgeye gelmesi halinde seçenekleri nettir. Esenboğa Havalimanı aracılığı ile bölgeye erişim sağlanabilir. Bu havaalanından ise şehir merkezine ulaşmak isteyenler için otobüs, taksi, özel araç ve araç kiralama yolu gibi seçenekler vardır.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından işletmeciliği yapılan Belko Air, otobüslerle önemli merkezlere erişim sağlar. Belko Air’in yanı sıra havalimanın çok yakınından hareket eden EGO otobüsleri de merkeze ulaşmada yeterlidir. Esenboğa Havalimanı şehir merkezine uzak olduğundan dolayı ulaşımda genelde taksi tercih edilmez. Ankara’yı ziyaret eden kişilerin en çok tercih ettiği ulaşım türlerinden birisi araç kiralamadır. Terminalde en çok tercih edilen araç kiralama firmaları bulunduğundan dolayı yolculuğa kiralık araç ile devam etmek de mümkün olmaktadır. Kişiler firmalardan alacakları teklifler ile uygun bir aracı kiralayarak Ankara merkeze gidebilir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Trabzon uçak bileti

Trabzon Uçak Bileti

Trabzon uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Trabzon uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …